Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sürgős! Hogyan kapom ezt...

Sürgős! Hogyan kapom ezt matematikailag ennél fizikai a képletnél?

Figyelt kérdés

Nos a kérdésben leírtak nem igen mondanak sokat, úgyhogy itt elmagyarázom.


A lényeg, hogy a gázok tulajdonságait, statikáját tanuljuk áramlástanból, és az egyszerűsítés kedvéért azt találtam ki, hogy az alkalmazandó 3-4 képletből csinálok egy összetett képletet, amit alkalmazva rögtön a kérdéses paraméter értéket megkapom.


A többit nem is kell lemondanom, úgyis látni fogjátok a képen. A lényeg, hogy elméletileg jól csináltam, mégis az eredmények nem lehetnek egyenlőek egymással. Egyszerűen fogalmam sincs hol rontottam el.


A link:


[link]


2015. máj. 9. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy a végén a kettős nyíllal arra honnan a francból következtetsz?
2015. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rossz az egyszerűsítés:

ott K-val egyszerűsíteni akartál, ki is húztad a nevezőből, de véletlenül mégis leírtad.

2015. máj. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy:


h = (a 2x aláhúzott)


illetve:


h = (a legelső kifejezés, amit egyenlővé tettem a "h"-val)


Tehát:


a 2x aláhúzott = a legelső kifejezés, amit egyenlővé tettem a "h"-val

2015. máj. 9. 19:59
 4/11 A kérdező kommentje:

Más szóval a két bekarikázott egyenlő egymással.


[link]

2015. máj. 9. 20:04
 5/11 A kérdező kommentje:
A "K" pedig a feladatban 1,4 , tehát már emiatt sem igaz a kettős nyíl alatti egyenlőség.
2015. máj. 9. 20:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Oké ez világos, nade te az első bekarikázott fölötti egyenletet helyettesítetted be ugye a második lépésben igaz?


Azt nemértem, hogy ez hogyan lehet igaz h P=P_0(P/P_0)^K?

2015. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Oké ez világos, nade te az első bekarikázott fölötti egyenletet helyettesítetted be ugye a második lépésben igaz?"


Így van.


"Azt nemértem, hogy ez hogyan lehet igaz h P=P_0(P/P_0)^K?"


Az általad írt képletet nem értem, de nyilván arra gondoltál, hogy a sűrűségek csak úgy hirtelen nyomások lettek. Mindjárt leírom hogyan kaptam.

2015. máj. 9. 20:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Most eszerint akkor:


P=P_0^(1-K)*P^K


Vagyis P^(1-K)=P_0^(1-K)


Tehát:


P=P_0 ???

2015. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én írtam el. A végére a nyomások helyére sűrűségek kerülnének, mert nem számoltam vele, hogy a sűrűségek a K-adik hatványon vannak.
2015. máj. 9. 20:18
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát már tudom hol rontottam el. A "K - 1"-edik hatvány alatt lévő "p"-ket sűrűségekre kell kicserélni.
2015. máj. 9. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!