Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudok elektromágnessel...

Hogyan tudok elektromágnessel állandó mágnest taszítani? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szóval egy 12V-os relét szétkaptam és kiszedtem belőle a tekercset, ehhez van egy korong alakú állandó mágnesem. Próbálkozok váltóárammal, egyenárammal és akárhogy forgatom a mágnest mindig vonzza. Valaki tudna benne segíteni?

Előre is köszönöm


2010. febr. 17. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
rúdmágnessel próbálkozz, és egyenárammal - menni fog az :)
2010. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elektromágnesnek is vannak pólusai. Egyenárammal csináld, így nem fogja 50Hz-cel váltogatni. Működnie kell.
2010. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a relé tekercse oda-vissza van megtekerve, ezért nem egyértelműek a pólusai.


Dugj bele egy rúdmágnest, azt valószínűleg ki fogja lökni a feléig.

2010. febr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Annyira erős az elektromágnes hogy a vonzása mint vashoz sokkal erősebb mint az esetleges taszítás. A kis korong gyenge mágnes. Az erősebb mágneses tér felülmágnesezi.
2010. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszaitokat! :) Megfogadom a tanácsokat.

A 23:29-esnek üzenem, hogy fordítva lehet szerintem mert neodym koronggal próbáltam csinálni :D


Ennek a kísérletnek nincs semmi célja részemről, csak gondoltam kipróbálom már :D

2010. febr. 18. 05:07
 6/7 anonim ***** válasza:
23:24-esnek üzenem, hogy amire te gondolsz az biffiláris tekercs, ehhez semmi köze, hiszen akkor nem működne a relé sem. Amúgy valszeg azért vonzza, mert túl erős a mágnes és nagyobb erővel vonza a vasat, mint a taszítóerő, de próbáld ki vasmag nélkül és mindenképp egyenáramról.
2010. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! A hétvégén mindenképpen kipróbálom :)
2010. febr. 18. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!