Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a Lie algebra?

Mi az a Lie algebra?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne rá, de fogalmam sincs, hogy mi az. Rágugliztam de nem értettem semmit. Mivel kéne kezdjem, hogy megértsem?
2015. márc. 29. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyanokat már tudsz, hogy mi az a csoport, test, vektortér,…?


Szóval az alap lineáris algebrát kéne átnézni, másrészt hogyha térben is akarsz operálni különféle koordinátarendszerekben, akkor a többváltozós analízis is kell.

2015. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ismerem ezeket a kifejezéseket...valamikor az egyetemen tanultam, de gyakorlatban még sosem alkalmaztam. A többváltozós analízissel nincsen gond.

Nekem egy koordináta transzformációra van szükségem (tudom ehhez nem feltétlenül szükséges a lie algebra) de az egyik cikkben Lie csoport se(3)-ként emlegeti...és már sértően sokszor fordul elő ez a kifejezés, szóval muszáj megértsem.

2015. márc. 29. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:
A Lie-algebra fogalmát azért nem érted, mert alapfogalmakat nem tudsz használni. Amíg meg nem tanulod, addig soha nem is fogod érteni. Nem tudod kikerülni.
2015. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szóval valami bevezetés a lineáris algebrába típusú jegyzettel kéne kezdeni.
2015. márc. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerni kevés, pont az értelmezésére lenne szükséged, tehát a gyakorlati hasznára, az előző hozzászóló jól mondja, ezeket nem fogod tudni kikerülni. Ha korábban már találkoztál velük, ismételd át és gondold végig a fogalmak jelentéseit. Ha tényleg érteni akarod, akkor ezeket nem csak ismernek kell, hanem értened is, hogy gyakorlatban mit is jelent körülbelül:

lineárisan független, összefüggő, vektortér, mátrixokkal kapcsolatos alapfogalmak, lineáris leképzés, bilineáris leképzés, homomorfia, izomorfia ha ezeket szemléletesen is érted és nem csak a definíciót tudod, akkor érdemes tovább menned csoportelméleti fogalmakkal. Test, ferde test, gyűrű, félgyűrű, csoport, félcsoport, (ábel csoport), rang, gyűrű homomorfizmus, algebrák, rész algebrák, generátor, ideál. Nem árt, ha először egyszerű csoportok megértésével kezded, mint pl a szimmetrikus csoport, vagy lineáris csoport.

Ha ezeket átismételted, megértetted, példákat értelmeztél, végig gondoltad a szemléletes jelentésüket is, akkor rátérhetsz a Lie algebrára.

2015. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb talán úgy elképzelni a dolgot, hogy olyan algebra, melynél az asszocivitás feltételt elvetjük és helyette 2 új feltételt vezetünk be.
2015. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!