Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha minden tudományos tételt,...

Ha minden tudományos tételt, bizonyítást, állítást betűről betűre eltolnánk egyel az ábc betűsorrendje szerint, és a számokat is eltolnánk egyel, annak milyen következményei lennének a megértésben?

Figyelt kérdés

Pl. abból, hogy "alma 440" az lenne, hogy "bmnb 551".


Főleg arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyibe változtatná meg az érthetőséget?


Hogyan raktározódik el az agyban az az információ, amit ha a fenti módszerrel átváltunk, akkor nehezebbé válik a megértése?


Nyilván ha át lehet írni, akkor vissza is lehetne. De a kérdés nem ez, hanem, hogy milyen okok vezetnének oda, hogy az átváltott változatot nehezebben értené meg az, aki mondjuk az eredetit érti?


Alapjában véve nem egy bonyolult változtatás, mégis nehézséget okozna. Pontos mi vagy mik miatt?


Remélem el tudtam magyarázni a kérdést, és senki nem a megvalósíthatóságra fog válaszolni, vagy, hogy amúgy sem lenne értelme ezt csinálni, mert nem is ez a kérdés, hanem a mögöttes mechanizmus megértése.


2015. márc. 22. 11:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#4, szerintem egyértelmű:

9-et 0-ra, ZS-t meg A-ra.


Különleges karaktereknél meg létezik ASCII kód.

2015. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez valamelyest szerintem idevág: [link]


> „de nem biztos, hogy a megfejtő rájönne arra, hogy a számokat is rejtjelezték.”

Két egyszerű algebrai axióma biztos szerepelne a könyvben:

>> b , 1 > b ft 2+b > b

>> njoefo b fmfnf S.sf/

Szerintem egy ilyenből egész jól kiderül.


> „9-et 0-ra, ZS-t meg A-ra.”

A kérdező példája az angol ábécét használja:

> „Pl. abból, hogy "alma 440" az lenne, hogy "bmnb 551".”

2015. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!