Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit értünk azon hogy hatalomma...

Mit értünk azon hogy hatalommal szemben védekezni ellentétes normákkal lehet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 13:36
 1/7 Vree ***** válasza:
Az ellentétes normák nem védenek meg a hatalomtól, nyugodtan elnyomja őket. :p
2015. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lásd például a kereszténységet a szocializmus alatt.
2015. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
benne van szociálpszihológia 12 tétel csak épp az nincs le irva hogy mit ért alatta? Ti mit gondoltok mit érthet alatta?
2015. márc. 20. 10:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ellentétes az nekem kicsit erős kifejezés, inkább csak a saját normánkkal. Nem kell szöges ellentétben lenni a hatalmi értékrenddel, csak ragaszkodni a sajátunkhoz, ha azt érezzük helyesnek. A fenti példa jó, vagy mondjuk egy újságíró csapat, akiknek megmondják, hogyan csináljanak újságot, de ők ragaszkodnak a saját etikai normájukhoz.

De ez nem azt jelenti, hogy dacból "csakazértis" az ellenkező előjellel kell mindent értelmezni, mert az is egy eszköz lehet a hatalom kezében.

2015. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mondjuk egy agresszív személyiség meg akar verni? Vagy társaságban "kóstólgatnak". Ebben a gyakorlati helyzetben hogyan kell ezt értelmezni?
2015. márc. 23. 13:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy kíváncsi lennék, milyen suli tételei között van ez. Szerintem nagyon szerencsétlen megfogalmazás, és így önmagában olvasva félrevezető. Egyrészt a hatalommal szemben nem feltétlenül kell "védekezni", csak ha támadó, elnyomó, túlságosan befolyásoló. Másrészt nem az ellentétes norma a lényeg, hanem hogy a hatalmi normákat nem tekintjük ránk nézve érvényesnek. Harmadrészt ezzel nem fizikailag őrizzük meg az arcunkat, hanem erkölcsileg, etikailag, stb.
2015. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5, amiket írtál, az kicsit más szituáció, az nem pont hatalmi nyomás. Mondjuk ott is igaz, hogy ha valaki agresszív velünk, attól még nem kell nekünk is annak lenni. De ez csak részben szociálpszichológia. Nevezzük konfliktuskezelésnek.
2015. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!