Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kombinatorikai\valószínűségszá...

Kombinatorikai\valószínűségszámítási feladatok?

Figyelt kérdés

Ezen kérdőív alatt van pár ilyen feladat.

[link]


Nekem az a sejtésem, hogy néhány feladatnál nincs egyértelmű megoldás. Arra gondoltam, hogy itt megbeszélhetnénk, hogy ki mit gondol.


A kérdőív nem az enyém, és nem is haveré\baráté stb. Pusztán kíváncsi vagyok, hogy mit hozunk ki belőle.


2015. márc. 12. 20:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mindegy! :D

Nem néztél oda, most megnézed, ott a 4 kocka. Nem mindegy, hogy egyszerre, vagy egyesével dobálta?

2015. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

3. C) máshogy (amit a 00:04-es mond, az is teljesen jó):

Hogy az első dobásod 6-os lesz, annak simán 1/6 a valószínűsége, és ha ez történik, akkor megállsz.

A második dobásig akkor jutsz el, ha elsőre nem 6-ost dobsz, ennek 5/6 a valószínűsége, hogy a második dobásod 6-os lesz, annak meg 1/6, tehát hogy másodjára dobsz először 6-ost, annak 5/6*1/6 a valószínűsége.

Hogy valamikor 6-ost dobsz, annak valószínűsége ezen valószínűségek (már elsőre 6-ost dobsz, csak másodjára dobsz először 6-ost,…) összege

1/6 + 5/6*1/6 + 5/6*5/6*1/6 + 5/6*5/6*5/6*1/6.

Ha megnézed, akkor ez is (1 – (5/6)^4)-t ad.

2015. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A négyes is tök egyszerű, szerintem:

Mivel a dobások egymástól függetlenek, így annak, hogy F vagy I lesz 0,5 - 0,5 az esélye.

Vagyis akármilyen kombináció van, hat dobás esetén bármilyen sorrendre az esély 0,5^6= 0,015625. Vagyis teljesen egyező valószínűsége van mindhárom sornak.

2015. márc. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!