Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Bináris jelekkel lehet betűket...

Bináris jelekkel lehet betűket is kódolni vagy csak számokat?

Figyelt kérdés

Neten néztem a bináris jeleket, de csak olyat találtam, hogy számokat kódol. Lehet betűket is vagy csak számokat?

Előre is köszönöm.



2015. febr. 24. 18:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, bármi kódolható binárisan, ami számjegyekkel leírható. Ha a betűkhöz számokat rendelünk (ASCII), akkor az is. Ahogy képek is, filmek, stb., ahogy írták már előttem. Ha port lehet digitalizálni, vagy inkább kvantálni, akkor azt is. :)


Amúgy a bináris kódolásnál azért használjuk a számjegyes megfogalmazást, mert a bitek két állapotát számokkal jelöljük (0,1), és számokként tudjuk legjobban használni. De valójában bármilyen két érték lehetne, tehát mondjuk A és B betűk, vagy alma és körte is lehetne, csak úgy nehezebb lenne dolgozni velük az embereknek, akik tervezik a gépeket. A valós értékek igazából feszültség értékek (áramköröknél), vagy mágneses tér hiánya/megléte (hdd, mágnesszalag), fényáteresztő/fénytörő képesség (CD,lyukkártya), stb. Ezek igazából sem nem számok, sem nem betűk, csak mi rendelünk a fizikai jellemzőkhöz szimbólumokat.

2015. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!