Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Bináris jelekkel lehet betűket...

Bináris jelekkel lehet betűket is kódolni vagy csak számokat?

Figyelt kérdés

Neten néztem a bináris jeleket, de csak olyat találtam, hogy számokat kódol. Lehet betűket is vagy csak számokat?

Előre is köszönöm.



2015. febr. 24. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet számokat is, különben ide se tudnánk írni, az ascii kódok pl kódolnak betűket is írásjeleket is
2015. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1, szerintem félreértetted a kérdést.

Azt tudom, hogy számokat lehet. Azt is tudom, hogy az ASCII pótol betűket. A kérdésem az, hogy bináris jelekkel lehet-e számokat kódolni?

2015. febr. 24. 18:41
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocs, félreírtam.

A kérdésem helyesen: lehet bináris jelekkel kódolni betűket vagy sem?

2015. febr. 24. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
lehet, ha tudod mi az ascii akkor nem értem a problémádat
2015. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet.Azaz én anno informatikából tanultam olyat, hogy több(talán nyolc) bináris jellel hogyan lehet betűket leírni.Mivel szinte semmire sem emlékszem az egészből, ezért csak egy elnagyolt példával tudok szolgálni:

mondjuk ez a bináris jelsor: 011010101100 legyen az a betű.

Nem tudom, hogy erre gondoltál-e, de ez a módszer létezik.

2015. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Mindenképpen, hiszen akkor írni sem tudnánk itt a gépen, de minden bináris számnak megtudsz feleltetni egy decimális számot is, tehát bizonyos számnak bizonyos betűt megfeleltetsz és így tudsz szöveget tárolni, de az már kódolási eljárástól és dekódolástól függ, hogy használni is tudod-e az adott számsort valamire, vagy csak hablatyot kapsz helyette.
2015. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

azt, hogy 0 vagy 1 azt csak mi találtuk ki praktikussági okokból


elképzelhetsz egy nagyon egyszerű logikai billenőkört, ahol adott feszültség felett lekapcsolja a rendszert egy biztosíték

az adott feszültség felett neki az 1 jel, egyébkénk meg 0, igen vagy nem ez így elég egyszerű

2015. febr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vree ***** válasza:

Én se értem a problémát. BÁRMIT lehet, tökmindegy, hogy Wingding karakterek vagy akármik. A képernyő esetében például a képpontokat rendeled hozzájuk.


Csak nekünk pont ezek a funkciók (számológép, írógép, televízió) kellenek.


ASCII-ben ugye egy 8 bites rendszer összesen 255 rendelhető beállításához rendelt listája tartalmaz számokat is, betűket is, írásjeleket is.

2015. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit a monitoron látsz, az mind bináris kódrendszerben van tárolva a géped memóriájában. Számok, betűk, írásjelek, színek, formák, hangok, filmek, játékok, internet, minden.
2015. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na jó, mondjuk a por, a légypiszok és a karcolások éppen nem.
2015. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!