A wc-tartályt esővíz hordóból tölteném, az alja olyan magasan lenne mint a wc öblitő tartályának a teteje, elegendő lesz-e a nyomás hogy az öblitővíztartályt megtöltse?
A hidrosztatikai nyomás a folyadék súlyából eredő nyomás.
Szóval talán van közük egymáshoz.
Egyébként a hidrosztatikai nyomás nyilván a folyadék sűrűségével arányos:P=ró*g*h
#5 rátapintott a lényeges pontra, inkább arra ügyelj, hogy ne tudjon túlfolyni.
Ha a WC-tartályod tele van, pontosan ugyanakkora nyomást tud, bármiből töltöd fel.
Nagyon egyszerű okból, a teteje légköri nyomásra nyitott, éppen ezért csak a saját vízmagasságának megfelelő hidrosztatikai nyomás lesz az alján.
Akármilyen magasra teszed az azt feltöltő hordódat, ha bekötöd a szintzárós beömlőn át, a feltöltő esővíz-tartály magassági elhelyezése (az onnan levezető cső magasságával együtt) valóban arányosan változtatni fogja a beömlés helyén a hidrosztatikai nyomást, de az csak abba fog beleszólni, hogy mennyi idő alatt telik fel a lehúzott WC-tartályod.
A normál ivóvíz-rendszer üzemi nyomása 2-5 bar között szokott lenni, ezt csak 20-50 m magasra tett esővíz-hordóval éred el, az meg elég irreális.
Ha normális feltöltési sebességet akarsz, a WC-tartály eredeti beömlőjét nagyobb térfogatra kell cserélni. Persze ugyanúgy kell teli tartályszintre elzáró automatika, hogy ne öntsön ki.
Hominida:
Attól függ, milyen magas a víztorony és te hányadikon vagy. :)
A víztornyom vízszintjének, vagy tápszivattyúnak a legfelső emeletre is tudnia kell feltolni a cuccot.
Gondolj bele, ahol tízemeletes házak vannak, hogyan lenne a tizediken legalább 1 bar víznyomás, ha a földszinten nincs legalább 4.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!