Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol keressek KSH-n belül, ha...

Hol keressek KSH-n belül, ha az alábbi adatokra van szükségem?

Figyelt kérdés

Diplomadolgozatomhoz lenne szükségem a következő adatokra:

- Magyarország tej export-és importmennyisége (csak folyadéktej, nem tejtermékek), ez az export mely országokba irányul milyen megoszlásban, illetve az importra ugyanezen adatok

- Mekkora a részesedése a foglalkoztatottságból és a GDP-ből (és ha lehet, a BTÉ-ből is) a magyarországi tejtermelő tehenészeti ágazatnak (csak tejtermelő, a húshasznosítású számomra irreleváns).


Végignéztem szinte az összes menüpontot KSH-n, de ilyen jellegű adatokat nem találtam (csak olyat, hogy echte a mezőgazdaságnak mekkora a részesedése a foglalkoztatottságból, GDP-ből, stb, csak nekem a mezőgazdaságon belül a tejtermelő tehenészetek kellenének)


Ha valaki tudna ebben segíteni, navigálni a KSH-n belül, nagyon szépen megköszönném!



#tej #tehenészet #KSH #ksh adatgyűjtés #tejelő tehenészet #ksh adat
2014. szept. 25. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Keresgéltem, de feladtam én is. Talán írj rájuk:


ksh@ksh.hu

2014. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rendben, írok nekik, bár nem tudom, válaszolnak-e majd, egy próbát minden esetre megér. Köszi még egyszer, hogy megpróbáltad!
2014. szept. 25. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Talán itt megpróbálhatnád:

[link]


A márciusiban ez volt:

"Magyarország nyerstejkivitele 12-szerese volt 2013-

ban a behozatalnak. A nyerstej exportjának 81 százalékát

a teljes, 12 százalékát a fölözött, 7 százalékát a

félzsíros tej tette ki. A teljes nyerstej külpiaci értékesítése

3 százalékkal nőtt, míg a félzsírosé 9 százalékkal,

a fölözötté 25 százalékkal csökkent. A teljes nyerstej

23 százaléka Horvátországba, 19 százaléka Olaszországba,

17 százaléka Romániába került. A fölözött

nyerstej 72 százalékát Olaszországba szállítottuk."


Nem túl sok, de lehet hogy a többiben más is van.

2014. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az AKI-t körbejártam már :) Sokszor úgy írnak benne, hogy tavalyhoz képest ennyi és annyi %-al nőtt/csökkent valami, amivel sajnos nem sokat érek. de köszönöm mégegyszer, hogy utánanéztél!
2014. szept. 26. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!