Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a Negáció?

Mi az a Negáció?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok vmilyen példát, ami jól illusztrálja, mert nem értem és aki elmagyarázná, hogy mi az a (A o B) és a (A "háromszög" B) azt is megköszönném. Ezt logikában vesszük és nagyon érdekelne.

2014. szept. 17. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Tagadást jelent (kis betűvel).

Ha 2 változó van, akkor az egyik tiltja a másikat.

Tehát A - B azt jelenti, hogy ha B igaz, akkor az eredmény hamis lesz, különben pedig A.

2014. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit jelöltetek körrel és háromszöggel. Kérlek, írd meg a műveletek nevét!


A kétértékű logikában a negáció, azaz a tagadás művelet az igazat hamisra, a hamist igazra változtatja. Úgy képzeld el, mint egy kapcsolót: az égő lámpát eloltja, a nem égőt felgyújtja.

2014. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az első kommentet nem értem mi az a A ből B. :(


Az a (A háromszög B) elvileg vmi szimetrikus differencia a köröset pedig nem tudom.

2014. szept. 17. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:

A negációt kérdezted: az alaphelyzetben tagadás és 1 változós.

Amit írtam, az "A mínusz B" vagy "A kivéve B" - az a tiltás.

Az "o"-t és a háromszöget én sem ismerem.

2014. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szimmetrikus differencia: ezt halmazelméletben szokták használni. Logikai megfelelője a kizáró vagy, ami akkor igaz, ha a kettő közül pontosan egy igaz, egyébként hamis.

A halmazelméletben a két halmaz szimmetrikus differenciája azokat az elemeket tartalmazza, amelyek benne vannak az unióban, de nincsenek a metszetben.

2014. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A logikában használt leggyakoribb műveletek: az és (konjunkció), a vagy (diszjunkció) és az implikáció. Esetleg még az ekvivalenciát is bevezetik.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Az implikáció jele egyszeres, vagy kettős nyíl.

[link]

[link]

Az ekvivalenciát bikondicionálisnak is nevezik.

[link]

[link]

2014. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. szept. 17. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:

A negáció matematikai tagadás, ami pontosan akkor igaz, ha az eredeti kijelentés hamis és fordítva.

Igazából a kör nekem "á kör bé-nek' tűnik, de nem az a témakörből ítélve.

A háromszöges pedig kizáró diszjunkció (magyarán kizáró vagy.)

Pl.: Vagy az esik az eső vagy nem.

2014. szept. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!