Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mérnöki munkákban jártas...

Mérnöki munkákban jártas emberek segítségét szeretném kérni, hogy ti kb. hány forintért csinálnátok meg egy ilyen munkát? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gépészmérnök hallgató vagyok, szerszámgéptervező szakirányon. Egy ismerős cég vezetője megkeresett engem, hogy ad egy gépet, szét kellene szednem. Minden alkatrészéről alkatrészrajzot készíteni, majd az egész összeállításról is. 3D-s tervezőprogramban elkezdtem megcsinálni, amiből tudok 2d-s alkatrészrajzokat is készíteni. A határidő szept. 5., viszont az árról még nem beszéltünk, és nem tudom, hogy egy ilyen munkáért mennyit lehet elkérni. Nem akarok sem sokat, sem keveset. Aki jártas ebben megtudná mondani, hogy kb. hány forintért csinálnak meg egy ilyen jellegű munkát?

A gépről két fotó:

[link]


[link]



2014. aug. 27. 01:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Igen, ezekkel nagyjából én is tisztában vagyok. Igazából az ár érdekelne, csinált már hasonlót? Hogy mennek az alkatrészrajzok stb.?
2014. aug. 27. 14:24
 12/16 anonim ***** válasza:
Egy ilyen tengelyhez kicsit overkillnek érzem a 42CrMo4-et. Egyébként milyen programban csinálnád?
2014. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Akkor milyen anyagot ajánlanál?

Creo 2.0 Parametric

2014. aug. 27. 14:46
 14/16 Szirty ***** válasza:

Üdv!


Szerintem ez egy ún. cellás adagoló!

[link]

Egy hengerből áll, aminek a tengelyvonalában egy, a henger mindkét végén csapágyazott tengely halad át, az egyik oldalon behajtási lehetőséggel. A tengelyen lapátok vannak, a hengerpaláston alul és felül pedig téglalap alakú nyílás, karimához hasonló csatlakozással.


Alapvetően nem bonyolult gép, az adagoló háza problémamentesen elkészíthető hegesztéssel is (cső és lemezek).

2014. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg ez az a gép, amit írtál. Annyi hogy a belül lévő lapátos rész kúpos minden irányból, szóval elég nehéz megcsinálni. Esetleg tudnál mondani árat, hogy mennyiért lehetne elkérni a rajzokért?
2014. aug. 27. 14:52
 16/16 Wadmalac ***** válasza:

"Egy ilyen tengelyhez kicsit overkillnek érzem a 42CrMo4-et"

Látatlanban nem tudom megítélni, milyen terhelés lesz rajta.

De a 42CrMo4 nem sokkal drágább az S355 köranyagnál, megéri a különbözetet. Mellesleg a CrMo-nál a csapágyfelületeket meg is lehet edzeni.

2014. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!