Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mérnöki munkákban jártas...

Mérnöki munkákban jártas emberek segítségét szeretném kérni, hogy ti kb. hány forintért csinálnátok meg egy ilyen munkát? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gépészmérnök hallgató vagyok, szerszámgéptervező szakirányon. Egy ismerős cég vezetője megkeresett engem, hogy ad egy gépet, szét kellene szednem. Minden alkatrészéről alkatrészrajzot készíteni, majd az egész összeállításról is. 3D-s tervezőprogramban elkezdtem megcsinálni, amiből tudok 2d-s alkatrészrajzokat is készíteni. A határidő szept. 5., viszont az árról még nem beszéltünk, és nem tudom, hogy egy ilyen munkáért mennyit lehet elkérni. Nem akarok sem sokat, sem keveset. Aki jártas ebben megtudná mondani, hogy kb. hány forintért csinálnak meg egy ilyen jellegű munkát?

A gépről két fotó:

[link]


[link]



2014. aug. 27. 01:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én egy millió forintért vállalnám, de előbb tisztáznám, nem plagizáció-e a gép lemásolása. Hányadéves vagy? Ebben a gépben öntvények is vannak, továbbá olyan alkatrészek, amelynek nem biztosan tudod az anyagát. Vagy igen? És vállalod a felelősséget az anyagminőség előírásáért?

Amúgy sok sikert, és kevés éjszakázást a rajzolás során.

2014. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Te koppintasz, ő annyit fizet, amennyit akar és tied a felelősség.

Kifejezhető ez pénzben?

2014. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Wadmalac ***** válasza:

Ez tulajdonképpen mi? Mert a fotó alapján lehetne egy egyszerű csapágyház, meg egy bonyolult áttétel, szivattyú, mittudomén mi is.

Csak példaként, ha egy fordulatszám sokszorozó vagy osztó áttétel, akkor elleszel egy darabig a napkerekekkel. Főleg, ha ferdefogazott.


Ha a masina eredeti "user manual"-ja nincs meg hozzá, én be nem vállalnám, az tuti. Legalább az összeállítási keráru-tételekről meg kellene hogy legyen a lista, mert csak azoknak a beazonosításával elleszel hetekig.

És az anyagminőségeket hasalni fogod, betétedzéseket, nitridálásokat?


A "reverse engineering" az esetek jelentős többségében drágább, mint maga a tervezés.

Ez tipikusan csakis az olyan környezetet nem zavarja, mint pl. Kína, mert a plusz mérnöki költség megtérül a tömeggyártáson.

Ilyesmit egy cégvezetően illik tudnia.

Attól tartok, vagy nagyon laikus, vagy nagyon behúzott a csőbe.

2014. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1 millió? ez most vicc? én kb 50ezerre gondoltam, de végülis ezért kérdezem, mert nemtudom, hogy mennek ezek az árak. A gép az övé állítólag, csak a rajzok nincsennek meg róla. Az anyagokat csak ugy hasraütésszerűen kell, hogy működjön. Egyébként valami lapátozás van benne,nem tudom pontosan milyen gép, de a porhoz/kőhöz van köze. Valaki tud konkrét árat mondani?
2014. aug. 27. 12:30
 5/16 Wadmalac ***** válasza:

"Az anyagokat csak ugy hasraütésszerűen kell, hogy működjön. Egyébként valami lapátozás van benne,nem tudom pontosan milyen gép, de a porhoz/kőhöz van köze."

Ujjuj. Ebből így nem lesz semmi.

Csak működjön?

Gondolom, azért nem mindegy, hogy öt percig fog csak működni vagy öt évig. Az meg igenis nagyon is alapanyag- és tűrésfüggő.

A gyakorlati funkció ismerete nélkül meg nem tudod, melyik méret, alapanyag, felületi keménység stb. fontos, vagy lényegtelen.

Gondolom emberünk a házat nem öntetni akarja majd, akkor pedig azért jó kis mérnöki munka áttervezni hegesztett-forgácsolt kivitelre. Remélem ezt nem várja tőled.

2014. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát annyit mondott, hogy igy ahogy van rajzoljam le az összes alkatrészt, és az összeállítást. Aztán majd később át kell alakítani hegesztett kivitelre. Szóval még most csak ott tartok, hogy szétszedtem a gépet és az alkatrészeket készítem 3d-ben.
2014. aug. 27. 13:32
 7/16 Wadmalac ***** válasza:

Hát, ez így önmagában csak egy jópofa 3D assembly animációra lesz jó. :)

Szerintem előre le kellene kötni a feltételeket, mit várnak el a művedtől.

Gyártási dokumentáció céljára alkalmatlan lesz plusz konstrukciós mérnöki munka nélkül, ami tartalmazza az anyagok, felületminőségek, hőkezelések, tűrések, illesztések megadásait.

Így valóban nem sokat lehet érte kérni, mert nem adják meg.

Az 50-100E Ft közti összeg reális. Számla nélkül. :D

Azért ezt még elkészülés előtt tisztázd a fizető féllel, nehogy seggre essél. :)

2014. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nah közben érdeklődtem :D

Szlovákiából hozta, és őt kérték fel, hogy gyártson újat, ezért bízott meg vele, hogy rajzoljam le, mert neki gyártós vége van, utána viszi is vissza a gépet.

Amit gépről írt:

Erre áttételeken egy motort kapcsolnak, és egy lassan forgó gép, amely cementet adagol zsákokba. A tetejére megy egy tölcsér, amibe a cement kerül, majd ezen állítják be, hogy mennyi menjen a zsákba. Van rajta ilyen számláló is.

anyag:

A tengely és a lapát fontos jó anyagból, és a tengelyre kell jó illesztés a lapáthoz és a csapágyakhoz. A többi C45(fedél, távtartó stb.) és kész.

2014. aug. 27. 14:00
 9/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hmm...

A tengelynek 42CrMo4 tökéletes, a lapátozást meg keménykrómozni kellene, hogy ne kopjon, akkor jó a "kályhavas" is, szóval falusi S235 is elég. Az ideális valami jó kis ütésre keményedő molibdénes ötvözet lenne, mint a hardox pl., de akkor öntött-forgácsolt lehet csak, nem hegeszthető.

A csapágyak alá illik IT7-re legalább beköszörülni a tengelyt, Ra 1 körülre. Ha vannak porvédő tömítések, azok ülékei is IT7-ben, legalább 3,2-es Ra felülettel.

De azért jó lenne belelátni a kütyübe, mert ezek csak olyan félig-meddig légbőlkapott ökölszabályok.

2014. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Wadmalac ***** válasza:
100%
Egyébként a C45 olyan "öreg szaki" mánia, ott, ahol nem kell edzeni, szilárdságra teljesen jó helyette az S355 (olcsóbb is) és az legalább normálisan hegeszthető finomszemcsés acél.
2014. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!