Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Működne-e a következő pozícióm...

Működne-e a következő pozíciómeghatározási módszer?

Figyelt kérdés

Leteszek egy ismert hosszúságú rudat (talpal)és vízszintezővel függőlegesre állítva és megmérem egy iránytűvel az árnyék pontos irányát és egy mérőszalaggal a rúd hosszát.

Ismerem a pontos 'time'-ot és megmérem a légnyomás értékét egy légnyomásmérő műszerrel.

Továbbá van egy szoftverem aminek ezeket az értékeket betáplálnám és az kiszámítaná a pozíciómat a Föld pályaadataiból.( A Napnak a Földhöz képesti pozíciójából)

A légnyomásból tengerszint feletti magasságot számítana a szoftver.



2014. aug. 11. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A légnyomás kapásból nem használható magasság mérésre, ugyanis az időjárás függvényében változik. Tehát egy ismeretlen hely magasságát a légnyomásból sohasem fogod megmondani.
2014. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]

Amikor az idõjárás gyorsan változik (pl. hideg frontok) a légnyomás egy nap alatt 5mbar-ral is változhat. Ez 40 méteres magasságváltozásnak felel meg.

Én ezt még megfelelő pontosságnak ítélném.

Nem azt kérdeztem hogy utca szintű pontosságot akarok elérni. Mondjuk 3km pontosság elegendő.

2014. aug. 11. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Szférikus trigonometria, szerintem működne :)

A G.I. Joe első részében pontosan ezt az eljárást alkalmazzák :D (a légnyomást leszámítva)

2014. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
..ja csak ott az árnyék iránya helyett annak a hosszából számoltak. A rúd és az árnyék hosszainak arányából. Az iránya nem elég, attól egy negyed kör ívén még bárhol elhelyezkedhet.
2014. aug. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja azt akartam írni hogy a rúd árnyékának a hosszát.
2014. aug. 12. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!