Honnan tudnám beszerezni az alábbi mechanika feladatgyűjteményt?
A címe :Böge-Schlemmer Mechanikai és szilárdságtani feladatgyűjtemény
Interneten sehol se találom,hogy rendelhető lenne,néztem már jofogas-on,olx-en is de ott sincs.
Ha itt esetleg meg lenne valakinek és neki már nincs rá szüksége,akkor kérem jelezze már ,mert én megvásárolnám!
Köszönöm!
Szakközépiskolai szint, ill. technikumban is oktatnak ebből. Műszaki gyakorlati példákat tartalmaz. Csak példatár, a hátuljában a feladatok végeredménye megtalálható.
Az ebben lévő példák többnyire középiskolai eszközökkel megoldhatók, tehát nem kell hozzá diffegyenlet, tenzor, mátrix, integrálás, deriválás, stb.
Az egyetemi anyag elméleti része sokkal magasabb szintű, vizsgára ebből nem tudsz felkészülni.
Az egyetemi anyagon nem csak a statikát értem. A gépész statika egyébként sem igényel magas matematikai apparátust, hiszen első félévben még alig tanultok valamit matematikából.
Statikához lehet, hogy elég (még sok is) ami ebben a könyvben van.
De szilárdságtanhoz, lengésttanhoz, stb. garantálom, hogy kevés.
Helyes, ha a feladatokra mennek rá, gondolom ez mindenhol így van. Sok feladatok viszont nem megoldhatók a középiskolás képletekkel, felsőbb matematika kell hozzá.
Hát Statika az 2. félév volt,szóval matekból már tudtunk vmit azért,de tény h nem nagyon kellet hozzá. Sziltan jegyzetet is néztem , és abban is emg vannak természetesen a levezetések (pl. hogyan jönnek ki a másodrendű nyomatékok) de aztán feladatoknál,azokat már nem kell levezetni,hanem csak a képlet kell.. Meg mondták már nekem végzősök is,hogy le lesz vezetve minden képlet precízen,de attól még feladatoknál,úgysem az lesz a mérvadó.
De legalább már tudom h mik vannak a könyvben.. mondom ajánlott irodalomnak van, a szilárdságtanhoz odaírva,szóval azért szeretném beszerezni..
Értem. Ha jónak látod, akkor természetesen szerezd be nyugodtan. Veszteni valód nem lesz.
Még a levezetésekhez annyit hozzáfűznék, van mikor egyszerűbb levezetni valamit, minthogy megtanulj egy bonyolult képletet.
Ha már a másodrendű nyomatékokat említetted, ha te főirányt, ill. főnyomatékot akarsz számolni, akkor inkább számolj egy sajátérték-sajátvektort (ezt matekból már ugyis tudod) minthogy végképletekbe behelyettesíts.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!