Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem fordítja a gémet az...

Miért nem fordítja a gémet az Mtz Eo kotró?

Figyelt kérdés

A kotrógép alján két munkahenger található, ami a gémfordító láncot feszíti. Akármilyen hihetetlen de mindkét munkahenger + és - negatív oldala közös, de a munkahengerek ellentétesen működnek. Ezek a hengerek egy szelepbe mennek bele, amivel a gém irányát lehet változtatni. Ez a szelep megy tovább a szivattyú felé és egy másik elosztószelephez.

Nekem az a problémám, hogy csak akkor mozog a gém ha a fodítókart állandóan lenyomva tartom és a másik szelepen valamelyik karral (talp,tolólap) játszok mikor a munkahenger zárva van.

Valamint azt is észre vettem hogy a harmadik elosztószelep is befolyásolja, ami a gémen lévő munkahengereket működteti, de a problémámat ez sem oldotta meg.


Gondolom valami olyasmi hiba lehet, hogy valami valahol összedolgozi. Én a levegősséget kizárnám. Olajmennyiség is megfelelő, sőt még töltöttem is rá. A fordító szelepét is szét szedtem, ott se volt gond.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2014. júl. 23. 07:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A másik karral való játék mit takar pontosan?

Ha jól gondolom, akkor a forgatáshoz mondjuk leengeded a tolólapot, vagy mi?


Ha ez a helyzet, akkor elektronikai gondra gyanakodnék, valamiel lehet kötve a szelepek vezérlésénél.


A levegősödél elvileg nem okozhat ilyen tünetet, a szelepet szétszedted és jó, szóval elektronikát is megnézném, nem ér-e össze 2 vezeték vagy sérült vezetékburkolat,ami testelődhet, esetleg félrekötés. Ezek okozhatnak ilyen tünetet, de látatlanba csak tipp...

2014. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ebben nincs elektronika.

Csak úgy tudom forgatni, ha a fordítókart yomom vagy húzom és közben a tolólapot vagy a talpat teljesen felemelem és játszok fel le a karjával.

Van olyan is mikor a fodítókar lenyomása közben megmozdítom a gémen lévő munkahengert, de ilyenkor csak egyet ránt, és addig nem csinál semmit mív a tolólapos módszerral nem mozdítom meg.

2014. júl. 23. 16:50
 3/3 Gábor t ***** válasza:

Szia. Cseréld fel a funkciókat, pl: a forditás tömlőit a vezélő tömbön cseréld át ez egyik emelő hengerével.

Ezzel tudod szűkíteni a kört, hol a hiba.

2014. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!