Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért egyenlő egy vektor első...

Miért egyenlő egy vektor első és második deriváltjának keresztszorzata a második deriválttal?

Figyelt kérdés

Az alábbi linkben, egy görbe görbületét vezetik le.


[link]


Egyik kérdésem: Természetes paraméterezésről hogy tér át általános paraméterezésre? Olvastam olyat, hogy ha s(t) fv. invertálható, akkor t(s) lesz belőle. Ezt eltudná valaki mondani?


Valamint |r'(s)×(r'(s+ds)-r'(s))| = r"(s), azt írták, hogy vektor csak akkor lehet egység vektor, ha ívhossz paraméterezve van, miért? Illetve, az egyenlet amit 2 sorral feljebb írtam, akkor lenne igaz, ha nem egységvektorokról lenne szó:

r(t)=t*i+f(t)j

r'(t)=1+f'(t)j

r"(t)=f"(t)j és ha kifejtem az első és második derivált determinánsát, akkor valóban azt kapom, hogy r'(t)×r"(t)=r"(t) de ez nem ívhossz paraméteres.

Előre is köszönöm a segítséget!!!



2014. júl. 17. 14:02
 1/9 A kérdező kommentje:
A képletből kihagytam a /ds-t
2014. júl. 17. 14:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Először is rossz a képlet, emellett odaírtad hogy kell a ds , közbe pedig az egy egészen más téma... hallottad már azt a mondást hogy aki nemtud deriválni az ne is akarjon??? ember, kicsit több észt. By Sir Galilei
2014. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Te meg nézd meg a linket, ahelyett, hogy itt okoskodsz!
2014. júl. 17. 22:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Viszont, ha valaki tudna segíteni annak megköszönném, és légyszíves ha valakinek hasonló mondandója támad, mint az előzőnek, akkor az tartsa magában, köszönöm!
2014. júl. 17. 22:40
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
Kicsit fejtsd ki még, rájössz.
2014. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? :)
2014. júl. 18. 12:10
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Szó szerint direkt levezethető, nincs benne semmi mágia. De mintha a könyvben is le lenne vezetve, csak kicsit előrébb talán.
2014. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az már megvan, hogy r'(s)=1 és ezért

r'(s)xr''(s)=r''(s), de tudtommal r''(s) is egységnyi nagyságú normál vektor.

2014. júl. 19. 11:03
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Na látod, alakul.
2014. júl. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!