Mitől ég a fa?

Figyelt kérdés

2014. júl. 13. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában attól, hogy valami meggyújtja.


Amúgy meg attól gyúlékony, hogy elég sok szénből és hidrogénből álló vegyület van benne, az pedig szeret égni.


Valamint írhatnál arról, hogy mennyire bő választ szeretnél kapni, hol akadsz el az erről való elmélkedésben, melyik része érdekel pontosabban a témának. Így első körben szerintem annyi a válasz, amit fent leírtam. De szerintem az itteni társaság szívesen gondolkodik veled tovább a kérdésről, vagy fogalmazza meg másként, érthetőbben, mélyebben a választ, szóval csak bátran kérdezz tovább.

2014. júl. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

A kérdés inkább az, hogy mitől ég bármi.

Az égés feltételei:

- éghető anyag

- oxigén jelenléte

- gyulladási hőmérséklet

Ennyi. Ha ezek vannak ég, ha nincsenek nem.

2014. júl. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

"A kérdés inkább az, hogy mitől ég bármi.

Az égés feltételei:

- éghető anyag

- oxigén jelenléte

- gyulladási hőmérséklet

Ennyi. Ha ezek vannak ég, ha nincsenek nem."


Apró javítás:


- éghető anyag,

- OXIDÁLÓSZER jelenléte,

...


Oxidálószer nem csak az oxigén lehet, hanem sok más elem is, pl. klór, fluor, kén, foszfor, nitrogén, jód, stb. Többnyire a periódusos tábla jobb oldala, de ez sem törvényszerű.

2014. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!