Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Másodfokú függvény ábrázolásáb...

Másodfokú függvény ábrázolásában valami nem értek?

Figyelt kérdés

2*x^2 + 4 = 2*(x^2 + 2)


Mégsem ugyan az a két fv. képe. Az elsőnél megnyújtjuk 2-vel, és feltoljuk 4-gyel, a másodiknál az egész fv.-t növeljük kettővel, mert a 2-es a zárójelen kívül van (de a meredeksége nem nő), és balra, negatív irányba toljuk 2-vel, mert +2 van a zárójelen belül. Ez hogy lehet? Nem ugyan annak kéne lennie?



2014. jún. 7. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

"és balra, negatív irányba toljuk 2-vel, mert +2 van a zárójelen belül"

Rosszul tudod. Ez nem a zárójeltől függ, hanem attól, hogy mit emelsz négyzetre: az x-et, vagy az x+2-t?

"de a meredeksége nem nő"

Szerinted miért nem?

2014. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tényleg, 2(x + 2)^2 -nél kéne negatívba tolni.


Viszont azt még nem értem, hogy mi a különbség 3(x + 2)^2 és (3x + 2)^2 között.


Úgy tudtam 3(x + 2)^2 -nél 3-szorosára nő az egész, (3x + 2)^2 -nél pedig csak a meredeksége nő 3-szorosára. De ez nem biztos, már elfelejtettem hogy is van.

2014. jún. 7. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:

3(x + 2)^2 az 3-szor meredekebb az x^2-nél.

(3x + 2)^2 az 9-szer meredekebb.

2014. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, hiszen ha kiemeltük a négyzet alól akkor a 3-ból 9 lesz. Ha jól gondolom akkor az abszolút értékkel kevertem.
2014. jún. 7. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!