Két függvény ábrázolásában segítene valaki? Illetve ábrázolható alakra hozásban.


Az alábbi két függvényhez kérnék segítséget:

1/3*3^(x+1)+2

-----------------

1/2-2^(2-x)+4


2013. máj. 20. 19:50
 1/2 BKRS ***** válasza:

1/3*3^(x+1) + 2 = (1/3)*3*3^x + 2 =3^x + 2


1/2-2^(2-x)+4 = 4,5 - 4*(1/2)^x

Azért azt még nézd meg, hogy a nevezőket rendesen zárójelezted-e a feladatokban. Ez a második feladat különösen gyanus.

2013. máj. 21. 15:37
 2/2 A kérdező kommentje:
rendben. köszi :)
2013. máj. 22. 19:32