Aki környezetvédelmet, pl globális felmelegedés elleni foglalkozást akar űzni, annak milyen szakot érdemes tanulni, amivel el is lehet helyezkedni?
Még nem hallottál róla, hogy átverés a globális felmelegedés? Csalás volt, már évekkel ezelőtt lebuktak a hazug tudósok.
#1: És valami véletlen folytán pont azon országokból kerülnek ki ilyen "eltitkolt jelentések, kimutatások és megdönthetetlen érvek", melyek nem írták alá a Kyotói egyezményt... Egy Daily Mail-t, vagy társait nem tartom összehasonlíthatóan hitelesnek egy ScienceDirecttel szemben... A linkekben felhozott neveknek utánanézve pedig többről nem találni semmit (tehát feltehetőleg hamis nevek), másokról pedig annyit, hogy messze nem a szakterületük a klímakutatás. Ennek példája Christopher J. Kobus, aki bár hőtannal foglalkozik a következő lap szerint ( [link] de ezek nagyon messze állnak a környezet tanulmányozásától. Megjegyzem, szintén amerikai.
Egy másik linkelt lapon azt hozzák fel, hogy ha valóban létezik a globális felmelegedés, akkor miért mérnek egyes területeken rekordhidegeket. Ennek oka az, hogy a bizonyos területekre nem egyformán hat a változás. Egyes területek melegebb, mások hűvösebb klímát kapnak emiatt. Ajánlom a következő videókat:
Visszatérve a kérdezőre: környezetmérnököket sok helyen alkalmaznak. Többek között szennyvíztisztítók és környezetvédő szervezetek is. Természetesen vannak olyanok is akik üzemekhez kerülnek, hiszem őrájuk is vonatkoznak a környezetvédelmi szabályok, melyhez szakemberek kellenek. Susmusok szinte mindenhol vannak - de a hatósági méréseket nem tudják befolyásolni.
Környezetmérnököt valóban nem szeretnek alkalmazni, ha mégis, akkor munkavédelemre, minőségirányításra, vagy ahogy írod, pont annak az ellenkezőjére, amire való lenne - hazugságokkal teli hatástanulmányok, ilyesmik.
A globális felmelegedés kapcsán én is szkeptikus vagyok.
De a lényeg, hogy szerintem a jelenkori, egyértelmű, lokális problémákkal kellene foglalkozni.
Szerintem a lokális problémák sürgetőek, nomeg azokért tehetsz is.
Tegyük fel, igaz a globális felmelegedés, és úgy, ahogy mondják.
Nos, próbálhatsz a CO2 ellen harcolni, visszaszorítani a földgáztüzelést, helyette tüzelni biomasszát, ami amúgy sokkal több káros anyagot ereget.
Tehát mérgezed magad, a Földért pedig semmit nem tettél, mert Kína és Amerika a legnagyobb szennyező!!!
Szerintem a "világvége" ellen harcolók azt se bánnák, ha fekete lenne a nagyvárosokban a levegő, csak a "világvége" nem jöjjön el - de, pedig el fog!!
Lokális probléma például a nagyvárosokban a porok, a nitrogénoxidok, a szénmonoxid, a fényszennyezés, a zaj-és rezgés, a mikroklíma (télen csak annyit érzel ebből, hogy sokkal nehezebben marad meg a hó, mint a külvárosban, nyáron konkrétan megdöglesz a városban éjjel, mikor sugárzik a beton).
De az se mindegy, hogy egy erőmű mekkora port és légnemű egyéb égéstermékeket ereget a közelében levő falvakra.
Nekem ezek a problémák tűnnek megoldhatóknak, tűnnek sokakat érintőknek és égetőknek.
De ha te meg akarsz fulladni, meg akarsz őrülni a zajtól, akkor nyugodtan harcolj csak a széndioxid ellen. :D
A továbbtanuláshoz meg: ha tudod, mit kell tanulni és átlátod a helyzetet, akkor mi olyan nehéz ezen??
Mehetsz akármilyen valódi mérnöknek és "szakosodhatsz" erre, vagy vegyész, vegyészmérnök, biomérnök, biológus - azon belül mondjuk ökológus - is lehetsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!