Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy fejleszthetném az olvasás...

Hogy fejleszthetném az olvasási képességem? Elég lassan olvasok, nem értem meg a szöveget

Figyelt kérdés
2014. máj. 7. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet olvasol, annál jobban fog menni. De ha nem érted, akkor minek sietni vele? Haldj lassan és figyelmesen.
2014. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hány éves vagy...

Így látatlanban azt mondanám, hogy kezdj nagyon egyszerű, rövid szövegeket olvasni. Akár az alsó tagozatos olvasókönyveidet is előveheted; ha már nincsenek meg, szerezz be néhányat. Figyelmesen olvasd, válaszolj a kérdésekre, ha vannak; használhatsz munkafüzetet is. Vagy vannak kifejezetten szövegértést fejlesztő tankönyvek is, amik segíthetnek.

Ha ezekkel már nincs gond, akkor jöhetnek a hosszabb, bonyolultabb szövegek.

Sok sikert. :)

2014. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az ilyen apróságok sokat segíthetnek, de egy idő után nincs mit tenni, olvasni kell, sokat és egyhuzamban.

Ezzel rövidesen kellő gyakorlatot szerzel. Eleinte némi korlátozás nem árt, mondjuk napi egy órát olvasol, de vigyázz a megfelelő távolságra, mert néhányak ennek köszönhetik a szemüvegüket.

Olyan könyvet olvass, ami érdekes, annak idején én rövid történeteket olvastam, majd az Egri csillagokat és utána nem volt problémám.

Sok szülő dicsérte a Harry Potteres könyveket, rengeteg gyerek szokott így rá az olvasásra, a számukra érdekfeszítő részletek túlnyomó része nem fért bele a filmekbe, ezért a figyelmedbe ajánlom, ha szereted az ilyesmit, de más is van bőven, ha megszereted az olvasást, meg fogsz lepődni, mennyi hihetetlen jó könyv létezik és mennyi fontos dolog juthat a tudomásodra, mégpedig szórakozás közben.

2014. máj. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Warren Scott ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem kaptál már jó tanácsokat másoktól, de gondoltam hozzáfűznék még egy kis személyes tapasztalatot, hátha segít neked is ;)


Tizenéves koromig diszlexiával küzdöttem, sőt nyomokban még ma is bezavar az életembe.


Nálam az segített, hogy találtam egy könyvet ami annyira felkeltette az érdeklődésem, hogy minden áron tudni akartam mi a történet a könyvben. Persze ez részben szerencse kérdése is volt, hogy gondosan rajzolt borító és fejezetenként egy-egy illusztráció volt benne.


Egyszerűen szólva, felkeltette a kíváncsiságom és szerencsére úgy is volt megírva, hogy eléggé izgalmas volt az akkori siralmasan lassú és vontatott olvasási sebességem ellenére is.


Ezért gondolom, hogy az érdeklődésednek megfelelő téma választása nagyon fontos. Semmiképpen ne kezdj valami vaskos könyvvel. Keress olyasmit ami rövid önálló történet, mert akkor a terjedelem biztosítja, hogy a történetnek lesz eleje, közepe és vége is.


Még lassú és küzdelmes olvasás közben is a haladás érzetét kelti, ami sikerélmény, az pedig feltétlenül szükséges, hogy ne utáld az olvasást, vagy ne ostorozd magad a kezdetben lassú sebességért.


Soha ne siess, főleg az elején ne. Ne hagyd hogy az olvasási sebesség miatti feszültséged a történet megértésének rovására menjen. Ha vissza kell menned, hogy teljesen meg tudj érteni egy mondatot, akkor tedd azt.


A szöveg megértésének képessége is fejlődni fog, ahogy elkezded megszokni az író szóhasználatát, és bővül a szókincsed.


A '90-es évek közepén volt rengeteg leárazott vékony kötet a könyvesboltokban, mind alig kicsivel több mint száz oldal. Nem tudom ez mostanában még létező dolog-e de ha igen akkor egy "rendes" könyvhöz képest töredék áron lehet hozzájutni az ilyenekhez, és kezdéshez ideálisak.


Az én esetemben ez az illusztrált első könyv mindössze nyolcvan oldal volt, majd beszereztem az első könyv írójának többi vékony kötetét is. Összesen nyolc ilyen könyv volt amin lassanként átrágtam magam, aztán azt vettem észre, hogy az egyes kötetek kiolvasásának ideje napokkal csökkent, így nagyobb terjedelmű köteteket kezdtem keresni, hasonló témában, és két éven belül már faltam a háromszáz oldal feletti könyveket.


Remélem segített valamit, hogy leírtam a tapasztalataimat neked.


Sok sikert és soha ne add fel! ;)

2014. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

@ Warren Scott:


[link]

:)

2014. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Warren Scott ***** válasza:
@ Berta Wooster - köszönöm :D
2014. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!