Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematikában létezik olyan...

Matematikában létezik olyan matematikai jel ami kifejezi hogy "szükséges, nélkülözhetetlen"? Egy példával mutatnám mire gondolok.1-nek szüksége van 2-re ahhoz hogy 3 legyen. Ezt le lehet írni betűk nélkül?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
3-2=1
2014. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:

ÉS?

x ÉS y = z. z csak akkor lesz igaz, ha x ÉS y is igaz, vagyis ha van x az még kevés, lennie kell hozzá y-nak is.

2014. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-nek baromira nincs szuksege 2-re ahhoz, hogy 3 legyen. Pl ha 1-et 100-zal szorzom, majd 97-et kivonok, akkor ugyanugy 3-at kapok.
2014. máj. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazság szerint felfogható úgy, mint a konjunkció logikai művelet.

Ez lényegében a logikában annyit tesz, hogy "és":

2 állítás konjungáltja pontosan akkor igaz, ha mind a két állítás igaz. Jele:^

1^2=3

2014. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ az utolsó üzenetben írt jelre voltam kíváncsi nagyon hasznos amit megtudtam,leírtatok!
2014. máj. 6. 11:32
 6/10 anonim ***** válasza:

"Hiperbolagörbeifiú" tegnap ezt az erdekes levelet pottyantotta a postaladamba. Gondoltam, meger egy nyilvanos reakciot.


"Szia!

Nem mellesleg... Baromira senki nem kérdezett. És gyökérke... Occam borotvájáról hallottál? Mielőtt okoskodsz itt össze-vissza, egy kicsit nézz körül magadon.

Hú, de rühellem az ilyet."



1) "Senki nem kerdezett": De, a kerdezo.

2) "Occam borotva": Tudod a dolgokat ugy kell hasznalni, ahogy definialva vannak. Occam borotvajat sem ossze-vissza ertelmezzuk mindenre (az alma egyszerubb, mint a szolo, ezert a szolo nem letezik), ahogy a tanulatlan de muveltsegukre oly buszke elsoeves egyetemistak teszik. Orulok, hogy hallottal errol az elvrol egyebkent, de aruld mar el nekem, hogy hogyan kene alkalmazni itt. Emlekeztetoul az elv: Ugyanazon tenyt magyarazo ket elmelet kozul azt kell elfogadni, amelyik kevesebb elofeltevest tartalmaz. Szoval szeretnem ha ramutatnal a ket versengo elmeletre, azok elofelteveseire, melyek alapjan kizarod az egyiket.

3) Mielott okoskodtam, jelentem, szetneztem magamon. Ing, nadrag, cipo: szokasos.

4) A ruhelles kolcsonos. Az a baj, hogy te az okoskodo s_ggfej vagy, en meg az okos s_ggfej vagyok, igy sajna van nemi elonyom.

2014. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az okoskodó s_ggfej pedig azt mondja, hogy nem száll vitába az okos s_ggfejjel. Ismered a hülyékre rutinjára vonatkozó mondást? Ezért nem :D
2014. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudod van nemi kulonbseg az “elegansan elvonulok egy ertelmetlen vita elol” es a “duzzogast szinlelve megfutamodom ahelyett hogy beismernem a vereseget” kozott. Te azt hiszed, hogy az elobbit adod elo, holott epp az utobbit jatszod.
2014. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert szerencsére te most mást csinálsz...
2014. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem igazam van, tehát nem kell elvonulnom sértetten.
2014. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!