Az igaz lehet, hogy létezik a koleszterin-antigén, amit egy magyar talált fel, és segít az érelmeszesedés megakadályozásában?
De nem engedik szabadalmaztatni itthon. Horváth Istvánról van szó, aki 74 éves. Eddig csak magának adta be, de állítása szerint más orvosok már használják, pedig nincs törzykönyvezve. a Kuucinfon olvastam ezt, de fenn van máshol is:
elég érdekes. Kérem ne törölják a kérdést, mert a kurucról linkeltem!
A koleszterin igen fontos anyag a szervezetben, ha nem termelödne, akkor komoly egészségügyi problémákat okozna.
Az, hogy ettöl kap valaki érelmeszesedést, nem igaz, ezt a gyógyszeripar terjeszti.
Ebböl következöen az általad említett antigén életveszélyes méreg lenne, amibe a felhasználók vagy megbetegednek vagy belehalnak.
"- Korunkban egyre gyakrabban fordul elő ez a betegségcsoport; ennek mi lehet az oka?
- Az ok nem változott: a koleszterin-anyagcsere felborulása. Mindenekelőtt szögezzük le - a vele kapcsolatos közhiedelem ellenére -, a koleszterin nagyon fontos vegyülete a szervezetnek. Építőanyagként részt vesz a sejt membránjának építésében. Ennek hiányában nem működhet optimálisan a sejt. Az idegsejtek közti kapcsolatban mint receptorstabilizátor, „forrasztófém“ biztosítja a sejtek közti kapcsolattartást. Vagyis a koleszterin-anyagcsere a gondolkodásunknak is meghatározója, alapanyagként hormonok és vitaminok „előanyaga“, prekurzora. Ha nincs koleszterin, nincs nemi élet, nincsenek nemi hormonok, nincs szaporodás, mert ezek a hormonok is koleszterinből alakulnak. A koleszterint csak annak alapján különböztetjük meg „jó“ (hdl), illetve „rossz“ (ldl) koleszterinnek, hogy a sejtek miként tudják azokat felhasználni. Előbbi 5%-os koleszterintartalmát minden további nélkül, azonban utóbbiét (10% koleszterin) csak átalakítással. Ha az átalakítás akadályozott, a koleszterin az érfalba kerül. Ott atheroma, zsírdaganatszerű plakk képződik belőle, s ez okozza a későbbi problémákat."
"- A szervezet által termelt koleszterin felhasználásához szükség van antikoleszterin antitestre. Az egészségtelen életmód (mozgáshiány, helytelen táplálkozási szokások, stressz, dohányzás stb.) gátolja az antitest termelését, és az antitesthiány ily módon elvezet az érelmeszesedéshez.
Beindul a folyamat, és megjelennek az ér falában a plakkok, elzárják a vér áramlásának útját, és tovább fokozódik az antitesttermelés gátlása. Ebből az ördögi körből segít kitörni az antitest termelését fokozó immunizálás, kikísérletezett oltóanyagunk, vakcinánk segítségével."
Kérdező, az alapprobléma a következő: bár kétségtelen haladunk abba az irányba, hogy egy írás közlésére engedélyt kell kérni, de itt nem tartunk még.
Tehát aki ilyent leír, az vagy hazudik, vagy életében nem írt cikket. Tudományos cikk publikálását nem lehet megakadályozni, ha valaki eléggé szívós (és persze a cikk alkalmas a közlésre). Egyszerűen elküldi egy illetékes folyóiratnak, lektorálják, és ha alkalmas, megjelentetik.
A koleszterinhez ilyen szinten nem értek, de hogy egy fontos publikáció ne jelenjen meg, az kizárt.
Bár régi téma, de itt a történet kicsit árnyalva:
Szóval a "kedves" doki nem hajlandó tézisét bizonyítani, együttműködni más orvosokkal (attól való félelmében, hogy ellopják a találmányát), aztán önhatalmúlag adattat be más orvosokkal az elkészített szérumából. Csoda-e hát, hogy a BTK 187. §-a alapján eljárás indult ellene?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!