Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alkoholtol (sor, bor palinka)...

Alkoholtol (sor, bor palinka) megemelkedik a koleszterin szint?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A vér koleszterinszintje és összetétele folyamatosan változik.


Megemelkedhet, és? Mind a mai napig nem tudjuk hova tenni a koleszterinszintet, csak mérni tudjuk (teljesen fölöslegesen persze)

2014. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mérsékelt alkoholfogyasztást jótékony hatásúnak tartják a koleszterinszintre nézve és a szívpanaszokra is, azonban a határvonalat könnyű átlépni a mértékletesség és a túlzott fogyasztás között. Mértékletes alkoholfogyasztás alatt napi 1-2 pohár minőségi bort, illetve néhány deci sört, pár kupica pálinkát, stb.-t értünk. Aki ennél magasabb napi adagokat fogyaszt, az mindenkinek a magánügye, de semmilyen plusz jótékony hatása az alkoholnak a szervezetre nem lesz.
2014. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És persze ezek a jótékony hatások is inkább szeszipar által pénzelt legendák.


Mondjuk egy gyulladt szervezetű, zsíros lerakódásoktól beszűkült erű gabonaevő (magyar lakosság 95%-a) esetében lehet egy kis alkohol segít levakarni valamennyi zsírtartalmú lerakódást az erei faláról. Amellett hogy az etilalkohol idegméreg, lehet 'pozitív' hatása is.


Én mégis azt mondanám hogy 1-2 pohár bor is felesleges, nem kell megideologizálni. Finom, jó becsűrni de ennyi, csak élvezeti értéke van.

2014. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

„ Mondjuk egy gyulladt szervezetű, zsíros lerakódásoktól beszűkült erű gabonaevő (magyar lakosság 95%-a) esetében lehet egy kis alkohol segít levakarni valamennyi zsírtartalmú lerakódást az erei faláról. Amellett hogy az etilalkohol idegméreg, lehet 'pozitív' hatása is. “ – Igen, jórészt erre gondoltam én is, mert a falakon lerakódott zsírra nézve bizonyítottan van némi pozitív hatása az alkoholnak ( bár ez is lényegében olyan, hogy egy olyan problémára megoldás a szesz, amelynek alapvetően nem kellene ott lennie, tehát azokra az érfalakra előbb kellett volna vigyázni és nem odakerülni, hogy alkohollal kelljen feloldani a lerakódott zsírt ).


„Én mégis azt mondanám hogy 1-2 pohár bor is felesleges, nem kell megideologizálni. Finom, jó becsűrni de ennyi, csak élvezeti értéke van. ” – Egyetértek. Azért is írtam, hogy ennyi még az a mérték, amely a mértékletesség határát képezi és amely elfogadható kategóriát képez még ( mivel nem lehet mindenkit absztinenciára korlátozni ), viszont ennél több végképp nem párosul pozitív hatásokkal a szervezetre, valamint az ennél kevesebb sem jár negatív hatásokkal, tehát aki amúgy sem ragaszkodik az alkoholhoz, az ne azért kezdjen el inni, mert “ az alkohol jótékony hatásaiért “, ugyanis azokat az antioxidánsokat, amelyek a borban megtalálhatóak például, belehet szerezni számos más forrásból is.

2014. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kifejezetten kellemes így társalogni, jólesik időnként egyetérteni másokkal.


Kívánom legyen szép napod!

2014. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kölcsönös az érzés.


Kívánom, hogy a tiéd is hasonló legyen !

2014. márc. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!