Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A lim 1/0 kifejezésnek van...

A lim 1/0 kifejezésnek van határértéke? Ha van akkor mi lenne az? (a határértéknél n tart a végtelenbe)

Figyelt kérdés
A háziban jött ki ez az alak és nem tudom, hogy csak elszámoltam, vagy tényleg lehetséges-e ez. Mert úgy tanultuk, hogy 0-val nem lehet osztani, de valahol mintha hallottam volna, hogy az 1/0 az végtelen. Nem vagyok ebben biztos
2014. márc. 26. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól tudod: +végtelen.

Szerintem elszámoltad.

2014. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy hasonló feladat:

[link]

2014. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 1/0 nem végtelen, hanem értelmetlen. Más szavakkal, ilyen művelet nincs, mert nem értelmezhető.

Más kérdés, ha egy sorozatot, függvényt vizsgálsz, és kérdezed, hogy ha valami tart valahová, akkor hová tart a hozzárendelt értéksorozat. Azaz, egy végtelen sorozatban (ahol a sorozat elemeit az "n" indexszel írod le), ha sorra veszed a tagokat (n tart a végtelenbe), akkor a tagok értéke tart a nullához.

Tehát összefoglalva: 1/0 értelmetlen, de lim (n tart végtelenbe) a(n) = 0 lehetséges (helyes felírás). Feltehetően a háziban egy tört volt, ahol a számláló külön az egyhez tartott, a nevező meg a nullához.

2014. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!