Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mérnökök! Ti is éreztetek...

Mérnökök! Ti is éreztetek hasonlóan, ha igen, hogyan léptetek túl rajta? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

Én egy 20 éves , első éves egyetemi hallgató vagyok gépészmérnöki szakon. Előtte középsuliban is műszaki szakra jártam. Szóval mondhatni egy jóideje már tanulom ezeket a dolgokat és mindig érdekeltek is és jól is mentek/mennek.


És itt jönne a kérdésem. Mostanában kicsit úgy érzem mintha kezdenék kicsit belefásulni az egészbe , és azt érezni , hogy amit mindig oly szívesen tanultam , annak lehet nem is sok értelme van , és ez kicsit lehangol , de aztán valahogy mindig összeszedem magam és újra nagy lelkesedéssel vágom bele magam a dolgokba.


Azt , hogy lehet nem is sok értelme van , azalatt a következőket értem.


Ugye rengeteg számolást , elméleti dolgot kell tanulni , ez így is van rendjén.

De azt érzem , hogy néha ez tök felesleges 2 okból :


vagy azért , mert az ilyen számítások során , mindig csak "modelleket" alkalmazunk , amik közelítik a valóságot , de mindig csak közelítik , hol több , hol kevesebb dolgot elhanyagolunk.


A másik ilyen dolog : a technika fejlődése.

Ma már mindent számítógéppel számolnak , azzal mérnek , az értékeli ki az eredményeket , jóformán lassan már emberre se lesz hozzá szükség.

És míg mondjuk , lehet egy számításnál még egy nagyon nagy tudású embernek is , órákba tellene kiszámolni az eredményt , addig a számítógépnek egy tizedmásodperc az egész. Szóval , úgy érzem , mintha kicsit kezdenek elveszni az ember alkotóképessége , és ez engem kicsit elszomorít , mert így akkor tulajdonképpen minek is tanulni ?! (ez a kérdés csak költői természetesen)


Az érdekelne , hogy másnak is volt-e esetleg mikor hasonlóan látta ezeket a dolgokat , és ha igen , akkor hogyan sikerült túllépnie ezen , milyen szemléletet javasoltok?


Kösz a válaszokat!



2014. febr. 23. 12:13
 1/4 A kérdező kommentje:

Jh igen , és még egy dolgot kihagytam (hogy legyen egy kis ellentomondás is a kérdésemben)


Hogy a fejlett technika nem jelenik meg ugyanakkor az oktatásban , vagy csak részben.


De pl. elég érdekes volt géptan órán , mikor a prof felrajzolta egy dugattyú mozgását , és 3 ábrát kellet felrajzolni , hogy nagyjából el tudja képzelni , az ember , hogy , hogy is működik , ahelyett , hogy mondjuk mutatott volna gépen egy számítógépes mozgó grafikát..

2014. febr. 23. 12:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval tulajdonképpen két dolog nyomaszt: hogy béna, idejétmúlt az oktatás, és hogy a technológia kiváltja a mérnököket.

Az első nyilvánvalóan igaz. Én a BME Vegyészkaron végeztem, 50 éves gépeken oktatták a gyakorlatot. Közben tanultam és kutattam több nyugat-európai egyetemen, ahol annyiba került egy berendezés mint a BME éves költségvetése, és világvezető cégek fejlesztőmérnökeivel dolgoztak együtt a diákok napi szinten. Ezt sajnos le kell nyelnie egy magyar diáknak, és elfogadni, hogy többnyire csak a munkahelyén lát majd up-to-date technológiát, mert az egyetemeknek nincs pénze (az stadionra kellett.)

Más kérdés, hogy üzemi körülményeket egyetlen egyetem sem tud mutatni. A BME-n a legnagyobb labor is csak félüzemi, kb 10x-es nagyságrend különbséggel a valódihoz képest. Amit tehetnének, hogy jobban bevonják az ipart, sajnos ezzel nagyon gyatrán állunk.

A professzorok szintén nem a legpörgősebb szónokok, és nem élnek a modern technológia vívmányaival. Ez így van. Ajánlom (NAGYON ajánlom) hogy nézz körül az edx-en és coursera-n, és csinálj meg néhány online kurzust, a világ vezető egyetemeinek tanáraival. Nekem visszaadta a tanulásba vetett hitemet.


Amiatt pedig ne aggódj, hogy mérnökökre nem lesz szükség. Pont, hogy a technológia fejlődése miatt van szükség egyre több specializált mérnökre. Gépészként 100%, hogy nem lesz gondod. Kábé most azonnal tudnék munkát adni neked.

2014. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és tanácsaidat is !! :)
2014. febr. 23. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem akarok senkit sem elkeseríteni, de a fentebb vázoltak miatt én bele sem kezdtem egy egyetembe. Ti meg akik arra jártok, sokan mehettek utánam Londonba meg Bécsbe tányért mosogatni. Köszi Magyarország! Gyakorlatilag az egész életeteket teszitek tönkre ha időben ezeket nem látjátok be. Na de ne legyen igazam. Csak sajnos, tapasztalatból beszélek! Elavult tudású egyetemistákkal már most is Dunát lehet rekeszteni, de a való életben meg sem állják a helyüket. Ez van. Többet érsz el nyugaton bármit is csinálsz. Lassan szerezz magadnak párt, és legalább élni tudsz mint ember.
2017. jún. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!