Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A CERN-ben folyó munkának...

A CERN-ben folyó munkának van/lesz konkrét gyakorlati, gazdasági haszna?

Figyelt kérdés

Vagy csak építettek egy iszonyatosan drága játszóteret a "megszállottaknak"? :-)

Nekem, és még jópár embernek attól miért lesz jobb, hogy felfedezték a Higgs-bozont? :-)


2014. jan. 15. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"Közemberként" nem láthatod, hogy ennek a felfedezése milyen hatással lesz az életedre, mint ahogy azt sem, hogy ha a matematikusoknak sikerül bebizonyítani, hogy ha P=NP, akkor az gyakorlatilag az informatikai világ összeomlásához vezet.
2014. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor felfedezték, hogy minden atomokból áll, sokan valószínűleg csak legyintettek, hogy "oké, és akkor mi van?"

A modern tudomány pedig hol lenne enélkül a felfedezés nélkül?

2014. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Oh... Nem tudhatod, minek a felfedezése okoz a társadalomban nagy-nagy változást. Induljunk ki abból, ha Rutherford nem találja ki az atommodelljét, ami köztudottan hibás, Bohr nem tudja a korabeli kvantumhipotézissel azt kombinálni hibásan ugyan, de akkor nem lenne mit tanulnom:)
2014. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A témát tekintve én is laikus vagyok, mint te, kedves kérdező, ezt leszögezném, de azért írok néhány dolgot.


Először is van egy politikai/gazdasági vonatkozása a dolognak, azok a kormányok és politikusok, akik zsákszámra öntik a pénzt ebbe a projektbe, szerintem cserébe el is várnak valalmit.


Elég sok köznapi emberek számára szóló könyvet és cikket elovastam a témában. Itt azt írják, ha a kvantummechanikában történnek olyan tudományos áttörések, amelyeknek el lehet kezdeni a gyakorlati alkalmazását, az teljesen új távlatokat nyit a gazdasági életben, elsősorban az energetika területén, de sok haszna származhat belőle pl. az elektronikának, a vegyiparnak (alapanyagok előállítása) vagy akár az orvostudománynak is.

Hogy ezek mikor fognak megvalósulni, azt csak tippelni lehet, akár 10 éven belül is, de az is előfordulhat, hogy még 100 év múlva sem lesz konkrét gyakorlati haszna.

Javaslom Michio Kaku könyveit (Hipertér, a lehetetlen fizikája, a jövő fizikája), mindegyik kötetben ír viszonylag közérthető módon az ott folyó kutatások hasznáról.

2014. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Izé pölö azt is a CERN-nek köszönheted, hogy civilek is felszivároghatnak a világhálóra nem valami csökevényes vállalti egyengépek összekötése legyen; csakhogy a legszembetűnőbben világítsak rá a kérdés értelmetlen mivoltára. Nélkülük nem szidhatnád őket a nagyközönség előtt a kényelmes foteledből.


De olvasgatni és olvasgathatsz róla, ha gondolod:

[link]

2014. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutatás egyrészt a fejlődés mozgató rugója, másrészt, ösztönös kíváncsiság, az emberi természet velejárója, harmadrészt lutri, nem lehet tudni, hogy hoz-e eredményt, ill. mekkorát?

Akár fel is forgathatja a világot - vagy semmi.

2014. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!