Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elektronika fejlődése a...

Az elektronika fejlődése a XX. Század első felében miért az elektroncsövek felé tolódott el, amikor 1910 körül már feltaláltak egy solid-state félvezető diódát, a macskabajusz-detektort?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy nem volt népszerű, mert ha elmozdult a "bajusz" akkor már nem ment át az áram, de miért nem zárták üveghüvelybe, mint a vákumcsövet?

2014. jan. 7. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Üveghüvelybe mint a vaacum csövet? Nem vagy tisztában a két eszköz működésével. Teljesen más alapokon nyugszik az elvük. A vaacum csőnél kilépnek az elektronok a fűtött katódból, ennél az eszköznél viszont egy germánium dióda kristályt érint meg a rugós érintkező ( aminek egyébként volt tokozása ).


Gyártástechnológiai okok miatt nem örvendett nagy népszerűségnek ez utóbbi. Lassabban, drágábban lehetett gyártani, és rosszabb tulajdonságai voltak. Sőt... mondhatni pocsék eszköz volt a mai diódákhoz / tranzisztorokhoz képest.


[link]

2014. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a működésükkel, tudom, hogy a vákumcsövet a vákum miatt kell üvegbe zárni, de az üvegburok a macskabajusz-detektornál védelmet nyújthatott volna a bajusz elmozdulása ellen.
2014. jan. 8. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!