Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kicserélhetem ezt a két diódát?

Kicserélhetem ezt a két diódát?

Figyelt kérdés

Detektoros rádiót készítek és az utasítást azt írja, hogy AA119-es germániumdiódát használjak. De azt nem kapni, ezért helyettesítenem kellene azt egy másik diódával. Nos, elektronikai ismeretségem egyenlőre nem sok van, ezért nem tudom, hogy milyen diódát használhatnék helyette.


He*stor-on az OA 1182-es dióda az egyetlen germánium darab. Használhatom ezt, vagy ha nem melyik másikat?


[link]


[link]



2013. dec. 8. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó lesz bármilyen germánium-tűs dióda.
2013. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

30V/35mA-es diódát te ne akarj 100V/100mA-esre cserélni.


Itt van ez:


[link]


Az első oldalon, alulról a 2. dióda! AA143-as típus. 30V/60mA. Sokkal egyszerűbb ezzel, mint hogy az OA1182-est próbáld korrigálni.

2013. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Detektoros rádióhoz kell! Lényegtelen a V/mA!
2013. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se a feszültség és amper-tűrés a lényeg, inkább hogy nagy frekvencián (RF) tudjon működni, és kicsi legyen a kapacitása.
2013. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
xĐ neked se tanították meg az elektronika 9. osztályos alapjait xĐ fogalmad sincs a diódák és a detektoros rádiók viszonyáról! :DD legalábbis az utolsó válaszodból ez látszik xĐ De nem hogy azt!!! Még ha tényleg ebben a helyzetben nem kéne pontosnak lennie, akkor is át akarnád hágni a fizika törvényeit xĐ egy 9.-es elektronika hallgató is lazán tudja, mi történik ha egy 30V/35mA diódát 100V/100mA diódára cserélsz!!!
2013. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Tisztázzunk valamit!

Detektoros rádióban kristályt vagy germánium-tűs diódát kell alkalmazni! Mégpedig azért, mert külső feszültség nem áll rendelkezésre és a rádiójelek táplálják a vevőt. Itt csak mV-okról és mA-ekről van szó!

A Ge diódának 300mV a nyitófeszültsége, a szilíciumnak meg a legalacsonyabbé is 400mV-nál kezdődik. Ezért lenne a legjobb megoldás a kristálydetektor: [link]

de ez szinte csak múzeumban látható, illetve házilag készíthető. Ennek ugyanis csak kb. 4 mV a nyitófeszültsége!

2013. dec. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!