Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mik azok az egységtörtek és a...

Mik azok az egységtörtek és a törzstörtek?

Figyelt kérdés
Googlen nem találtam semmit róluk, ezért tőletek kérdezem, a választ köszönöm!
2013. dec. 25. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Google: "egységtört" rengeteg találatot ad. Például:

[link]

"Az egységtört számlálója mindig egy, a nevezője pedig egy egész szám."

Ugyan ezeket nevezik törzstörteknek is:

[link]

2013. dec. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, és az egységtörtekre bontásról is tudnál valamit mondani?

Nagyon megköszönném (ezt tényleg nem találom sehol).

2013. dec. 25. 20:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha lesz időd, keresd meg a küldött linkekben. Például az elsőben a 8. oldaltól.
2013. dec. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vagy egy informatikai megközelítés:

[link]

2013. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi, sajnos az infóshoz nem értek.

Viszont az első linkben csak a 2/n alakú törtek egységtörtekre való felbontását taglalja? Láttam ott az n/10 alakút is, de arra nem találtam meg a képletet, valamint mást nem is találtam ezzel kapcsolatban.

2013. dec. 25. 21:14
 6/13 anonim ***** válasza:

Az informatikai linket megértettem, lefordítottam:

[link]

Ha végig számolgatod, Te is megérted. Ha van kérdés szóljál!

2013. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Van, a 9/11-ből miért az 1/2-edet majd 1/4-edet vontunk ki? Mert tudom hogy a végeredmények ezek, de attól még nem kellet volna kivonni, sajnos ettől még nem értem. Még tudnád nekem csinálni ezt a 13/17-eddel is?

Utána már biztos meg fogom érteni.

2013. dec. 26. 10:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Az elméleti alapot mégis csak az informatikus linkből kellene megértened. Minden esetre két példát még küldök:

[link]

És amit te kértél:

[link]

Jó lenne azért tudni, hogy hatodikos vagy, vagy egyetemista? (Kár, hogy a privát levelemre nem válaszoltál)

2013. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Oké, már értem. A tört értékénél kisebb, de minél nagyobb egységtörteket keresünk úgy, hogy az eredetiből kivonva másik eredményt kapunk, majd abban is megkeressük a nála kisebb, de a legnagyobb egységtörtet, majd kivonjuk, és ezt addig csináljuk, amíg az eredmény nem lesz egységtört. Aztán a végeredménnyel együtt az összes kivont egységtörtet összeadva kapjuk meg az egységtörtekre bontást.

Egyébként 19 vagyok, már fősuliba járok.


És nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2013. dec. 26. 11:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha hatodikos lennél, akkor most elmesélném, hogy érdemes 13 rúd bejglit 17 felé elosztani. Úgy is lehetne, hogy minden rudat 17 szeletre vágok, csak akkor még gyorsabban megszáradna, így meg mindenki kap egy fél rudat, meg egy negyedet, meg egy falatot.

Örülök, ha tudtam segíteni.

2013. dec. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!