Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizika! Egy kötélre felakasztu...

Fizika! Egy kötélre felakasztunk egy vízzel töltött vödröt, majd meglökjük azt, úgy, hogy a tárgy ingani kezdjen. A vödör alján van egy lyuk, amelyből folyamatosan folyik ki a víz. Hogyan változik a lengésidő?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy igazából nem is számít a test tömege. De szeretném kikérni a ti véleményeteket is. :)
2009. nov. 23. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De a súlypont változik!
2009. nov. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most megzavartál. Ez miben változtatja a dolgokat? :D
2009. nov. 23. 22:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha csak a tömeg csökkenésről van szó, akkor nem változik a lengésidő. A matematikai inga lengésideje csak az inga hosszától (és a gravitációs gyorsulástól) függ. Viszont ez egy fizikai inga, van nem egy pontban van az inga tömege és a kötélnek is van súlya. Attól függ a lengésidő változás, hogy milyen nehéz a kötél és milyen széles a vödör. Ezektől függően hogyan változik a súlypont helyzete. Ha közelebb kerül a forgástengelyhez rövidül, ha távolodik növekszik.
2009. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egy utolsó kérdés:

ahogy folyik ki a víz, távolodik vagy közelebb kerül a súlypont ?

2009. nov. 23. 22:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Az előbb írtam, vödör mérete, alakja, kötél súlya stb. Rajzold le, gondold végig...
2009. nov. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ahogy folyik a víz lejjebb kerül a súlypont, (messzebb az origotól) tehát a lengésidő hosszabb lesz.


mond h eltaláltam :D

2009. nov. 23. 23:05
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Harmadszor írom le, hogy attól függ milyen a kötél és a vödör. Hétköznapi méretű és alakú kötélnél igen növekszik a lengésidő. Hosszú nehéz kötél, széles lapos vödörnél fordítva.
2009. nov. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2009. nov. 23. 23:33
 9/13 anonim válasza:
0%

Számít a tömeg mert nagyobb lesz a lendülete és a vödör gyorsabb mozgást végez.

Ha a víz kifolyik lelassul a vödör.

2009. nov. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

az is számít, hogy hol végezzük a kísérletet.


Ha a Föld nevű bolygón normál légnyomás mellett, akkor az amplitúdó függetlenül a víz mennyiségének változásától (is) csökkenni fog, miközben a lengési sík egyre inkább körpályára fog állni, de azt nem fogja elérni.


gondolom neked Newtoni fizikát tanítanak, így amit leírtam az csak összezavar....

2009. nov. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!