Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell használni a becquere...

Hogy kell használni a becquerel prefixumait?

Figyelt kérdés

[link]


"Például, a 1 µs^−1 (1 µBq) kifejezés értelmezhető úgy, mint 10^6 bomlás/másodperc: 1·10^−6 s)^−1 = 106 s^−1 (azaz 10^6 Bq)"


Nem elírás? Én úgy értelmezem hogy 10^-6-on bomlás másodpercenként azaz 1 bomlás 10^6-on másodpercenként.


2013. dec. 3. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez itt azt akarja magyarázni, hogy a Bq jelölés nélkül félreérthető lenne a µs^(-1), tehát direkt írtak hülyeséget, hogy példát adjanak egy félreértésre. Szóval nem elírás, és az értelmezésed is korrekt.


Amúgy ez az a téma, hogy négyzet-centiméter, vagy centi-négyzetméter. (A mértékegység utáni kitevő csak az alapegységre vonatkozzon alapból vagy a prefixumra is. Itt gyorsan rövidre zárták egy új jelöléssel.)

2013. dec. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre egy válasz. Azt hittem könnyebbet kérdeztem amikor kiírtam.
2013. dec. 17. 14:44

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!