Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » NEM ÉRTEM AZ ALGEBRÁT HELP!?

Etho kérdése:

NEM ÉRTEM AZ ALGEBRÁT HELP!?

Figyelt kérdés

Jó lehet nem kelett volna nyomtatottal irni de ez fontos a holnapi házinak :SS

Elég régóta vesszük de én esküszöm ebbe hülye vagyok o.O

Elég jó matekos vagyok de ez kifogott rajtam.Kérdeztem már a tanárt de nem látom benne a logikát...

7-x...Mi a fenét vonjak ki belőle sz isten szerelmére (az alábbi kivonás csak 1 példa sokkal hosszabbakat tanulunk) :'(

Teszek fel képeket mihelyst géphez ülök.Segitségeteket előre is köszönöm.



#matematika #nehézség #Algerbre #hosszsu
2013. nov. 27. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld az alapokat megérteni és gyakorolni:

[link]

2013. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Csxeba ***** válasza:

nem igazán értem a kérdést, de itt egy kis magyarázat az ismeretlenekről:


az x, y, z, a, b csak szimbólumok, azt jelképezik, hogy van ott egy ismeretlen szám. Általában ha egyenletet látsz, pl


7 - x = 3


akkor azt mondod magadban: létezik egy szám, amit ha hétből kivonunk, akkor három az eredmény.

Mivel ez egy egyenlőség, ezért ha az egyenlőség mindkét oldalán ugyanazt a műveletet végzed el, akkor is fennamarad az egyenlőség. Ebből indulunk ki:


3 = 3. Az egyenlóség akkor is fennmarad, ha mindkét oldalhoz hozzáadunk mondjuk 2-t:


3 = 3 | +2

5 = 5


látod, az egyenlőség fennmaradt. Fennmarad szorzás/osztásnál is. Ezért csinálhatunk ilyeneket:


7 - x = 3 | *35

(7 - x)*35 = 3*35

245 - 35*x = 105


és továbbra is egyenlő fog maradni a két oldal.

Így "lehámozhatjuk" az ismeretlen számról a felesleges dolgokat és megkaphatjuk, hogy maga az ismeretlen mivel egyenlő:


7 - x = 3 | -7

-x = -4 | *(-1)

x = 4


Mivel a | -7 és a | *(-1) műveleteket mind a két oldalon elvégezzük, az egyenlőség nem bomlik fel.

2013. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jolvan jolvan emberek :D Az alapjait értettem eddig is :D

Mindjárt rakok fel képet mibe is van probléma :))

2013. nov. 27. 12:05
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezek a házik

[link]


[link]

2013. nov. 27. 12:23
 5/9 Csxeba ***** válasza:
53%
és mit nem értesz? Megoldani nem fogom helyetted, de ha valami nem tiszta, szívesen elmagyarázom.
2013. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az alapjai megy,de például egy ilyen feladat már nem menne.Nem kértem hogy csináld meg helyettem csak azt hogy próbáld meg elmagyarázni hogy hogy kell....
2013. nov. 27. 12:39
 7/9 Csxeba ***** válasza:

Írtam: a lényeg az, hogy bármilyen műveletet elvégezhetsz az egyenlet oldalain, ha mindkét oldalon elvégzed azt.


+ vannak egyszerűsítések, zárójel felbontások, amiket egy oldalon belül csinálsz meg, ezeket elvileg már ismerned kell, pl


3*(x + 1) felbontható így: 3x + 3 (minden tagot meg kell szorozni)

2013. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oké köszi még mindig nem értem de nem csak ezen az egy anyagon fog mulni a vizsga de mind1 :)
2013. dec. 8. 15:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egyik linkeden ilyen feladatok vannak:

[link]

Ezekkel van még gondod, vagy már érted? Mindegyiket ki is tudod próbálni, hogy jól oldottad-e meg.

2013. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!