Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tisztelt Tagok! Már régóta...

Hugyecsek Kriszti kérdése:

Tisztelt Tagok! Már régóta írok verseket, egy nagy mappába gyűjtöttem őket, elküldeném postán egy kiadónak, mert szeretnék könyvet csinálni belőlük. Mit tegyek? Tisztelettel: Hugyecsek Kriszti

Figyelt kérdés
Számítógépen írtam a verseket,hogyan lesz könyv belőle? Melyik Kiadóhozküldjem verseimet?

2013. nov. 12. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Pénzt azt nem kapsz, sőt Te fizetsz, de kiadják :)

2013. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se szeretnélek lebeszélni, de néhány dolgot jó, ha megfontolsz:


- A vers ma Magyarországon nem kelendő áru, ezért nem igazán fogsz kiadót találni, még ha nagyon jókat is írsz. Ha meg rosszakat írsz, akkor pláne. Ha pénzt szeretnél belőle látni, arra nincs esélyed. Nekem van egy kiadós ismerősöm (szerkesztő), ha gondolod, megkérdezem neked, hogy kiknél hol érdemes próbálkozni és mit remélhetsz.


- Megpróbálkozhatsz az egyéni kiadással, ha mindenképp könyv formában akarod látni a verseidet. Erre a fent linkelt megoldáson kívül több lehetőséged is van. Ez neked pénzbe kerül (több tízezres vagy akár százezres nagyságrend körül), valószínűleg sosem hozza be az árát. Ha jók a verseid, akkor mondjuk 100-200 példányt tudsz majd eladni, ha nem jók, akkor a családodnak tudsz eladni 5-öt.


- Próbálkozhatsz webes publikációval. Ha azért nem tetted, mert félsz, hogy ellopják a verseidet (ami azért méretes egóra vallana), akkor közlöm, hogy van olyan weboldal, ahol névvel lehet publikálni, sőt még kritikát is kapsz. A lényeg, hogy jogilag ez megjelenésnek minősül és ha bárki ellopja a versedet, akkor perelheted.


Szerintem weben publikálni jobb, mint egy 100 példányos könyvben. Több emberhez eljut, kereshető lesz (ez a lopás ellen is véd).

2013. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!