Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működik a neutronbomba?

Hogyan működik a neutronbomba?

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanúgy, mint egy sima mezei atombomba. Ugyanaz a felépítése, az indítása, a működési folyamata. Gyakorlatilag a neutronbomba is atombomba, csak annak egy speciális fajtája. A fissziós töltet ugyanis olyan hasadóanyagból van készítve, amelyik bomláskor viszonylag kis mennyiségű sugárzást ad le, ellenben hatalmas mennyiségű szabad neutront bocsát ki. Ez az óriási áthatolóképessége végett minden létező anyagon keresztülmegy, viszont csak az élő szervezeteket roncsolja.


Csak a szemléltetés okán: az atombomba a felrobbanásakor (töltet fajtájától, tömegétől függően) az energiájának kb. 40-70 %-át elektromágneses sugárzás formájában adja le. Emiatt óriási mennyiségű hő szabadul fel, amelynek következtében a környezet levegője iszonyatosan kitágul, ettől jön létre a lökéshullám. Emiatt az atombombák pár kilométeres körzetben gyakorlatilag szinte mindent feldöntenek, letarolnak, a maradékot meg hamuvá égetik.


A neutronbomba egy olyan atombomba, ami a láncreakció során felszabaduló energiának nagy részét szabad neutronok formájában adja le. Az ilyen atombombának viszonylag kicsi a terepromboló hatása, töltet tömegétől, fajtájától függően csak néhány tíz, legfeljebb egy-kétszáz méteres körzetben pusztít el mindent, ellenben (akár több) kilométeres körzetben megöli az összes élőlényt (még harckocsiban, betonházakban is, mert azokon is gond nélkül keresztülhatol).

2013. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mint egy hagyományos fissziós nukleáris fegyver, csak a hasadóanyag és a borítása különbözik, ami meg sem próbálja visszatartani a neutronokat a láncreakció lefolyásakor, ahogy egy sima atombomba tenné, hanem teljesen kisugározza őket némi röntgensugárzás kíséretével és ahogy az előző válaszadó is mondta, csak az élő szervezetekre káros, az infrastruktúrában marginális károkat okoz.


Az ellene való védekezésre, ha korlátozott mértékben is elvileg van már lehetőség:


[link]

[link]

2013. okt. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, én úgy tudtam, hogy nem atombomba, hanem hidrogénbomba, mert pont hogy a fúzió szolgáltatja a szükséges mennyiségű neutront.
2013. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fúziós bombának, vagyis a hidrogénbombának ,csak van egy külső "köpenye", amiben fúzió zajlik, csupán egy kétfázisú fissziós fegyverről úgymond atombombáról van szó. A mechanizmusa megegyezik a sima bombáéval csak a külső nehézfém neutron visszaverő réteget hagyják ki a tervezetből.


Lényegében egy módosított termonukleráis fegyverről van szó ebben igazad van, de a működési mechanizmusa annak is a szimpla fissziós bombáéra alapul, tehát mi sem mondtuk alapvetően hülyeséget.

2013. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Öööö... A termonukleáris fegyver pont a fúzión alapuló fegyvert (hidrogénbombát) jelenti. A nukleáris fegyverek közül thermo (=hő) előtaggal emelik ki, jelezvén a fúzió beindításához szükséges óriási hőmérséklet szükségességét. Tehát minden magátalakuláson alapuló fegyver nukleáris fegyver, de a termonukleáris megnevezést általában a fúzión alapuló fegyverekre használják.
2013. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ledobják - felrobban - kampec
2013. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!