Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy megállíthatatlan/széttörhetelen golyó találkozik egy ledönthetetlen/elmozdíthatatlan fallal?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 18:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

elég érdekes válaszok születtek:) akkor már én is mondok egy érdekeset.


A határérték számítás egy meséje szerint SOHA nem fogja elérni a falat.


Kilövünk egy nyilat egy céltáblára, ha azt vesszük, hogy a nyíl, az út felét teszi meg mindig, akkor kicsit tovább gondolva, a végtelenségig teszi a fél utakat, tehát soha nem ér oda:)

2009. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Végtelen nagyságú energia szabadul fel. Habár a kérdés elméletei, de a fizika szerint ez történne.
2009. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
így működik az atombomba
2009. nov. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Tudok jobbat :D Mivel a golyó megállíthatatlan, ezért végtelen nagy mozgási energiája van. Na most ha egykettedszer m-szer v négyzet az energia, és v állandó, akkor az m-nek, tehát a tömegének kell végtelennek lennie. Na már most ha a tömege végtelen, akkor az azt jelenti, hogy iszonyat nagy tömegvonzása lesz a golyónak, tehát el sem éri a falat, hanem átszakítva mindent maga alatt befúródik egészen a Föld belsejéig. Már ha közben el nem ég. :)
2009. nov. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az előző válaszomat kiegészítem: Sőt, továbbmegyek, ha végtelen a golyó tömege, akkor fekete lyukként működne, tehát a fal kivételével mindent magába szívna, az egész Földet, iszonyatos nagy gravitációs mezőt létrehozva maga körül. Egyedül a fal lenne szorosan a golyón, és úgy dekkolnának az űrben. Na, szerintem itt lenne a vége :)
2009. nov. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az óriási gravitációs erő miatt a fal a kolyó koré görbülne, a fal ugye lepusztíthatalan, így amit vonzana a golyó az a falnak ütközne, beszívna egy csomó anyagot olyan sürűségőre a fal körül hogy nagyon így csillag lenne körülette meghozza eleg nagy, a al nem pusztul ela golyo meg marad vegtelen tomegu a körülette guylo anyag meg hezebebbe teszi a vilagagyetem köré öszpontosulna. Megálítaná a tágulást és ez okozná a nagy reccset :D
2009. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
És így az első válaszoló válasaza helyes xD
2009. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Körpályára állna a fal körül.
2009. nov. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

elkeztem gondolkozni és képzelegni hogymi is történhetne...

Ez a válaszom a kérdezőnek: FÁJ A FEJEM MIATTAD! XD

2009. dec. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!