Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A fény miért hullámtermészetű?

A fény miért hullámtermészetű?

Figyelt kérdés
Mármint miért hullámmozgással terjed, miért nem egyszerűen egyenesen? És a különböző sugárzások, vagy bármi más, ami hullámmozgással terjed, az miért így csinálja?
2013. szept. 15. 16:51
1 2 3 4
 31/36 Srapnel ***** válasza:

"Tehát a foton, és bármely kicsi részecskét ki lehet egyenes vonalú egyenletes mozgással számítani, csak a tudósokat valamiért jobban érdekli a lendülete, energiája, stb. Szerintem ezért kellenek hozzá ilyen differenciál függvények (ha egyáltalán tényleg kellenek)."


Ezért mondom, hogy bizonyos fizikai rendszerekben bizonyos kölcsönhatások során így működik.

De más fizikai rendszerekben, más kölcsönhatások során a hullámtermészetet tapasztalod.

2013. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Gyerekek, senki nem említette a törés, az elhajlás és az INTERFERENCIA jelenségeket, amelyek nem magyarázhatók részecsketermészettel!!!!!!!!
2013. dec. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
De magyarázhatók. Erről szól Feynmann kvantum-elektrodinamikája.
2013. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Viszont abban is (ha jól rémlik) elemi rezonanciák, állapotfüggvények is szerepelnek, a különböző diff-egyenletek "instant" megoldásai valamilyen sinusos fgv-ek.

A húrelmélet szereplői sem részecskék. Ha nem is direkt hullámzás a modell, de valamilyen terjedő rezgésállapotok szerepelnek, ilyen értelemben nem éppen anyagi pontokról, részecskékről esik szó...

2013. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a QED matematikáját, de a Feymann előadást végignéztem, és az biztos, hogy ott hullámokról szó sem volt, sőt sokszor kihangsúlyozta, hogy a fény az egyértelműen részecskékből áll. És ezzel a részecskemodellel el is magyarázott mindent, a törést, elhajlást stb.


Valami olyasmi a dolog lényege, hogy a fotonok A-ból B-be nem csak egy úton terjednek, hanem az összes lehetséges utat bejárva, és ennek a végeredménye produkálja az elhajlást, törést.


Lehet, hogy matematikailag ugyanolyan vagy hasonló egyenletek keletkeznek, mint a hullámelméletben, de ez akkor sem hullámmodell. És ami a lényeg: ezzel a módszerrel képes volt kihozni egy olyan mérési eredményt, ami a hullámmodellel nem ment. Ez pedig egyértelműen eldönti, melyik modell a helyesebb.

2013. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 Srapnel ***** válasza:

Miután a részecske fogalmában ma már benne van a hullámjelleg, azért beszélünk részecskéről.


Az a hullám, amit hullámegyenlet ír le.

2013. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!