Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol rohad szét előbb egy...

Hol rohad szét előbb egy bicigli a vízben vagy a szárazföldön?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés! Arra vagyok kíváncsi. ha bedobom a biciglit a vízbe akkor előbb szétrohad-e a váz mintha kint hagynám egy réten.Tegyük fel, hogy nem lopja el senki. Illetve ha bedobom, akkor is mennyiben számít, hogy iszapos vagy kavicsos a meder alja?
2013. aug. 28. 10:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
bicikli
2013. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Felénk biciglinek mondják.(Attól függetlenül, hogy helyes-e nyelvtanilag vagy sem.)
2013. aug. 28. 10:51
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan leírtam, hogy melyik esetben rohad szét előbb a biciKli. Mifelénk így mondják, arról nem tehetek, ha Te nem tudtad értelmezni :)
2013. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem neked írtam, hanem az elsőnek. Őt jelentettem. :)


(De te ne románul írj légyszíves, mert ez egy magyar oldal.)

2013. aug. 28. 11:04
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban a víz és a levegő találkozásánál rohad el. Legalábbis a stégünk lábát elnézve a biai tóban.
2013. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom honnan származhatsz, hogy "felétek nem így mondják". Ez nem tájszólás, mint pl. szegediek "ő-znek" a beszédben, amúgy ők se úgy írják le, hogy embör max úgy mondják.
2013. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen mélyen, de szerintem víz alatt lassabb. Ebbe belejátszik a Ph-érték is, az áramlás, a víz oxigéntartalma (ezt befolyásolja a vízhőmérséklet, az áramlás, a mélység stb.) és sótartalma is.

Szabad ég alatt folyamatosan kap vízpárát és oxigént is korlátlan mennyiségben. Víz alatt az oxigén kevesebb.

Ha durván gyorsan akarsz elrohasztani valamit, rakd hullám- vagy árapály-zónába (lásd fent említett stég).

2013. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Fokhagyma vagy foghagyma? Hőmérséklet vagy hőmérséglet? Pogácsa vagy bogácsa?


Csak a hőmérségletet húzza alá pirossal. :(

2013. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Wadmalac ***** válasza:

Miután válaszoltam a kérdésre, hozzátenném, írásban nincs tájszólás, a helyesírást nem befolyásolja. És akár a kérdésre válasz, akár nem, aki kijavít, ha valamit nem tudsz, az a tudásodat fejleszti, én az ilyesmit megköszönni szoktam, nem jelentgetni.

Ez az oldal szabályaitól független udvariassági kérdés. :)

2013. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A legjobb választ végül Wadmalac adta. Köszönet!


Azt viszont nem fogom, megköszönni, hogy valaki csak beböfög, hogy "bicikli" ezt csak azért írta így le, hogy belém kössön, semmi építő szándék nem volt benne. A nyelvtani vitát lezártnak tekintem ezután. BICIGLI!

2013. aug. 28. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!