Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell leolvasni egy...

Hogyan kell leolvasni egy matematikai függvényt pl. f (x) valami?

Figyelt kérdés
Hogyan kell leolvasni, és pl. a szögfüggvényeket ugyan úgy olvassuk le mint a parabola, abszolút érték és a többi függvényt? Hogyan kell jellemezni a szögfüggvényeket? Ha még kérhetem a középponti és kerületi szög tételét (Google-ban nem találom) írjátok már le, vagy linkeljétek. Lehetőleg érthető nyelven (a tételeket nem fontos érthetően)

2013. aug. 23. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt, a kérdéses tételeket elég könnyű megtalálni, mindössze be kell gépelni a keresőbe. Kapsz pár száz jó választ. Közülük egy:

[link]


A kérdés egyébként értelmezhetetlen, vagy inkább zavaros. Egyszerűen nem érthető, mit is akarsz valójában. A gyanúm, hogy fogalmad sincs a függvények mibenlétéről.

2013. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze, ha van egy függvényed, például sinx, akkor x helyére beírsz egy számot, pl. számológéppel kiszámolod mennyi az értéke, és így olvasod le az értékét.


A tétel: egy kör ugyanazon körszeletéhez kétszer akkora középponti szög tartozik, mint kerületi szög. Speciális esete a Thalesz-tétel; ott a félkörhöz 180°-os középponti és 90°-os kerületi szög tartozik.

2013. aug. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

pótvizsgáznom kell és arra lennék kíváncsi, hogy:


-minden f(x) függvényt egyformán kell-e leolvasni (remélem, hogy igen)?

-a szögfüggvényeknél az f(x)sinx-1 (nem is tudom, hogy néz ki egy ilyen) hogy kell leolvasni, mit jelent a -1, meg a többi ha esetleg lenne még ott valami?

-hogyan kell jellemezni a szögfüggvényeket, tehát értelm. tart., ért. készlet, zérus hely, stb. tudom vannak ilyenek, hogy pl. ÉT: x: 6 k×pí+360 (ezt se nagyon tudom hogy néz ki) de jó lenne tudnom, hogy az ilyenek közül mi mit jelent, mi az a k, kötelezően oda kell-e írni, vagy csak bizpnyos esetekben, stb.


Remélem érthetőbben írtam le, és tudom, hogy kell szögfüggvényt számolni, de azért köszönöm.

2013. aug. 24. 01:17
 4/7 A kérdező kommentje:
ja és ez valószínűleg kiderült, de ha fontos lenne a válaszok szempontjából akkor 10-es tananyag
2013. aug. 24. 01:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az általad vázolt helyzetet úgy jellemezném, hogy át kellene venned az egész éves anyagot, feltehetően a korábbi évek megfelelő részeit is, mert nem érted őket. E hely nem igazán alkalmas ilyen típusú korrepetálásra. Keress egy alkalmas tanárt.
2013. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de ha ez MOST probléma, pár nappal a pótvizsga előtt, akkor már inkább hagyd is, ne hergeld magad ezzel.

Itt már csak azon múlik a kettes, hogy a tanár meg AKARJA-e adni, vagy sem. Neked ebbe már nincs sok befolyásod.

Én biztosan nem engednélek át, ha nem haragszol...

De sztem ezt te is így érzed.

2013. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-oshoz


azt vettem ki a kommentedből, mintha azt mondanád, hogy abszolút semmi nem tanultam, de ez nem igaz, holnap pótvizsga, nem vagyok túl fullosan felkészülve de a 2esben reménykedem.

2013. aug. 25. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!