Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy tartályban a hőmérsékletet...

Egy tartályban a hőmérsékletet 0 fokról 500 fokra emelem. Hogyan tudom kiszámolni a dugattyú elmozdulását?

Figyelt kérdés

Ami adott az a tartály térfogata, és a dugattyú méretei. A dugattyú külső végét a légköri nyomás nyomja vissza.


Vagyis a hőmérséklet emelkedésnél a nyomás nem igazán emelkedik mert nyomja kifelé a dugattyút egész addig amig a nyomás a megnővekedett térfogattal megint egyensulyba kerül a kinti nyomással.


2013. aug. 10. 13:30
1 2
 11/12 Silber ***** válasza:

Nem tudom mit értesz a "dugattyú alja" alatt, de simán elképzelhető. Egy 500 fokos hőmérsékletemelés után még csak nem is tűnik soknak a háromszoros térfogatváltozás.

Mellesleg ne feledd, a dugattyú úthossza annak átmérőjétől függ, és azzal fordított arányosságban áll. Tehát ha nagy átmérőjű a dugattyú akkor kicsi lesz az elmozdulás, ha kicsi átmérőjű a dugattyú, akkor nagy.

2013. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

lehet rosszul fogalmazom. a dugattyú által bejárt utra gondolok de a dugattyú mérete nélkül.


a lényeg hogy eddig kicsi vékony hengerben gondolkoztam s inkább hosszura csinálom s tapasztalati uton állitom be a hosszát. de ezt tekintve olyan lenne az egész mint a lopótök.


szóval a dugattyú hengerének hasonlónak kell lennie a tartályhoz. sőt kb kétszer nagyobb vagy felfele, vagy olyan az egész mint egy gomba s akkor oldalra nagyobb de kevesebb a dugattyú mozgás.


igazából egész máskép képzeltem el nagy szerencse hogy kiderül ilyen az arány s nem olyan mint amire gondoltam.

2013. aug. 12. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!