Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért jobb és miben más egy...

Miért jobb és miben más egy Bridge fényképezőgép, mint egy kompakt?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyémben volt kis digitális kereső is,ami arra jó,hogy ne a napsütöttel lcd kijelzőt nézzem,hogy hol van fókusz. Ugyanazt a képet láttam a kis keresőn is.

Az optika és a szenzor méret is nagyobb lehet, emiatt kisebb a képzaj.

Vakucsatlakozó is szokott lenni rajtuk külső vakuhoz.


Annyira viszont még nem jók,mint egy alap tükrös gép. Pl a háttér elmosása stb nem fog összejönni egy könnyen,mert ahhoz nagyobb szenzor kell.

Méretben alternatíva lehet egy cserélhető obis mikro 4/3-os gép,de árban jóval drágább.

2013. júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy RAW formátumot is támogatta,a legtöbb bridge tudja. Ami fontos szerintem,ha választani akarsz,akkor a szenzor méret és az optika fényereje. Ezek határozzák meg leginkább a képminőséget.
2013. júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Makoscsiga ***** válasza:

A bridge, azért bridge, mert áthidalja(áthidalta) a különbséget a kompakt és a tükörreflexes gépek között. Ez akkor volt komolyabban számotevő, amikor a kompakt gépek valóban kompaktok voltak, és nem álltak rendelkezésre azok a funkciók, amit már egy komolyabb amatőr is kihasznál: expo, záridő, apertúra előválasztás, fehéregyensúly. Illetve opcionális tartozékok használata: külső vaku, álvány, exponáló csatlakoztathatósága. A "komolyabb" méret komolyabb objektíveket is jelentett, akár 1ox zoom átfogással.


A kompakt gépek fejlődésével ezek az előnyök részben elolvadtak, a sok funkciót szerintem igazból nem is nagyon használnak az emberek pl. külső vaku. A legtöbb kompakton már majdnem mindent be tud állítani, akinek olyan igényei vannak. Szerintem ma egyedül a zoom az ami miatt valaki egy bridge gép mellett dönthet. Régen nagyon fontos kategória volt, olyasmi mint ma a MILC. :-D (Régi Fujifilm S5ooo-esem nagy kedvenc volt, illetve volt egy kis kompakt a barátnőmnek, és amikor az betojt váltattam MILC-re, amire már több objektívet is beszereztünk.)

2013. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!