Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen jelenleg általunk...

Milyen jelenleg általunk ismert fizikai törvényeknek mondanak ellent az alábbiak? Hogyan lehetne ezt esetleg kvantummechanikával megkerülni (ha meg lehet)?

Figyelt kérdés

1. Portal fegyver(habár ez alapjaiban rengeti meg a téridőt)

2. Hipertéri utazás, ahogy a Star Warsbewn és az Alapítvány regényekben le van írva.



2013. júl. 13. 20:32
 1/3 novidad válasza:

1. Nem ismerem az egész eddigi fizikát, senki sem. Azt tudom mondani, hogy nem rengeti meg a téridőt. A portal fegyver valami olyasmi, hogy egy "csatornán","féreglyukon", ilyesmin keresztül közlekedünk. Féreglyukat mindenki ismeri: téridő két pontját köti össze. Hol a baj? Az Általános relativitáselmélet szerint létezik fekete lyuk. Sőt, forgó fekete lyuk is. Ilyenek már figyeltek meg, a mi kis galaxisunk középpontjában is csücsül egy. Ezekben elképzelhető olyan világvonal hogy bemész a feketelyukba aztán egy féregjáraton keresztül valahol kijössz. De ez nincs kidolgozva, erre nincs elmélet, ez találgatás. Nem mond róla az áltrel semmit.

2. A hipertér az egy kitaláció :) Nem sért semmit, mert kitaláció. Olyan dolog, ami nincs.

2013. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hipertér létezését nem vethetjük el teljesen, csak jelenleg nem vagyunk képesek kísérletileg eldönteni, hogy helyes-e a hipertérelmélet, mivel túl nagy energia kellene ahhoz, hogy ezt eldöntsük.
2013. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És ami a téridő alapjairól szólt: Arra gondoltam: Egyik portált kilőjük egy asztalra, a másikat a felra, és ezután az asztalt bedobjuk a falon lévő portálba. Na most mi történik? Erre gondoltam.
2013. júl. 20. 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!