Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történik, ha valaki zuhanyo...

Mi történik, ha valaki zuhanyozik és a ház előtti tűzcsapba belecsap a villám?

Figyelt kérdés
2013. jún. 22. 21:37
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Na ez a kérdés hogy jutott eszedbe?
2013. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
53%

Nézd meg a 21-es választ. (A témához mi köze?!)

Szerintem valami baj lehet szegény válaszolóval, arra szólt a jóakaratú figyelmeztetés, megelőzendő a tragikus végkifejletet (pl. zárt osztály, stb.)

2013. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a tűzcsapok más vezetéken vannak mint ami a lakásokba megy, mivel azokban nem ivóvíz, hanem iparivíz van, ami oltásra tökéletes, de nem olyan tiszta mint amit a csapból engedsz és megiszol.
2013. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

>Arról nem is beszélve, hogy a tűzcsapok más vezetéken

>vannak mint ami a lakásokba megy, mivel azokban nem

>ivóvíz, hanem iparivíz van, ami oltásra tökéletes, de

>nem olyan tiszta mint amit a csapból engedsz és megiszol.


Nem tudom, hol láttad ezt, de olyan sok helyen nem láthattad Magyarországon. Max. valahol a sivatagban. :)

A házunk előtt szimplán a fővezetékre van a tűzcsap kötve. Láttam, mikor kiásták a gödröt és rátették a csapot. Azért oda és nem arrébb egy vékonycsövű leágazásra, hogy meglegyen a kellő vízhozama. (A szakemberek mondták, mikor kérdezgettem őket.) Sőt, a fővezetékek nyomvonalát leginkább a tűzcsapok alapján lehet tudni - pontosabban látod merre megy a víz gerince, mint a város közmű térképein. (ezt is azóta tudom)

Itt amúgy ha a vízművek épp "takarítja" az ivóvíz csöveket, néha percekre kinyitják és a parkot "itatják" vele.

Hatalmas összeg egy "ipari vezetékhálózat" kiépítése és tekintettel a tűzcsapok vészhasználati jellegére, teljesen felesleges is lenne... Előttünk pl. a rendszeres (negyed évente nézik) felülvizsgálati próbát és eseti, műszaki átmosást (szerelnek az utcában, beklórmeszezik, összerakják, nyomás alá helyezik, hagyják állni kicsit, majd az erősen klóros vizet a csapon át kieresztik) leszámítva azóta nem használta szerencsére még senki. Húsz esztendeje, mióta feltették, teszem hozzá. Azért van előttünk, mert egy könyvtártól 40 méterre lakunk. Gondolom emiatt lehet előírás a közeli tűzcsap.


Ráadásul ne is beszéljünk arról, hogy a víztornyot is duplikálhatnák, hiszen nyomásnak kell ám lenni a tűzcsapban is ugyan úgy. - ez eléggé megdrágítaná a dolgot) :)

Cégeknél, ipari létesítményeknél, esetleg hatalmas, sok emeletes épületekben viszont el tudok képzelni helyi megoldásként ilyesmit. (A felhőkarcolóknak is saját tűzvédelmi tárolója van a tetőn, ami így akkor is rendelkezésre áll, ha a városi vízellátás elakadna vagy megszűnne odalenntről.)

2013. júl. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!