Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történik, ha valaki zuhanyo...

Mi történik, ha valaki zuhanyozik és a ház előtti tűzcsapba belecsap a villám?

Figyelt kérdés
2013. jún. 22. 21:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi!
2013. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%

elolvad a tűzcsap.

Sokmindentől függ, hogy mi történik.

Amúgy a villám nem a földön lévő kb legalacsonyabb dologba fog belecsapni. Előbb k.rja le a villanyoszlop tetejét.

2013. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom az a pár köbméter föld leszigeteli a csöveket ami körbeveszi...


A kérdésre válaszolva, aki zuhanyzik a dörgéstől valószínűleg bepisil, de az ugye adott helyzetben nem gond mert zuhanyzik.

2013. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%

"Gondolom az a pár köbméter föld leszigeteli a csöveket ami körbeveszi... "


a cső galvanikus kapcsolatban van a benti csövekkel, így elméletile (ha egy csőről megy a víz a házba, és a tázcsapra) akkor simán megvághatNÁ.

De mivel avillám a lehető legrövidebb utat keresi a földelésre, mert nem hülye, ezért hát inkább a talajvíz jótékony hatásait (vezetés) használja ki, és azon távozik, nem pedig egy esetleges zuhanyrózsa versus zuhanyzó user között lévő 50-60centis légrésen.

2013. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Szóval kibővítve leírtad hogy a talaj leszigeteli a csöveket. Köszi :D
2013. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

"Szóval kibővítve leírtad hogy a talaj leszigeteli a csöveket. Köszi :D"

A talaj épp, hogy nem szigeteli le, mivel a talajvíztartalmával (pláne viharos időben, amikor minden nyirkos általában) tele van ásványos folyadékokkal, ami rettenetesen jól vezet. Ami pedig vezet, nem szigetelhet!..kapis?

2013. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk értem mire gondolsz, hétköznapi értelemben véve, ja, elszigeteli, mert nem engedi oda...

DE...villamos szempontból ez így fail.

Mert a védőföldelés sem szigetel, hanem vezet... és ezáltal (hétköznapi értelemben)elszigetel.. ;):D

2013. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagyok ebben a témában szakértő, igen tényleg úgy gondoltam, hogy elszigeteli. Gyakorlati szempontból írtam le, nem b*ssza meg az áram.
2013. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Jójó, értem én, de egy életvédelmi villamosítási kérdést inkább villamosítási szempontból szemléljünk ha lehet ?D Mondjuk nekem mindegy... én tudom a választ :D
2013. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

A villám mindig a legmagasabb pontba csap bele.

Persze ha a tűzcsapból valami barom vezetéket vezet fel jó magasra akkor simán belevághat de még így is kevés az esélye annak hogy valakit megcsap zuhanyzás közben mert ugye leföldeli az áramot.

2013. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!