Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért lovagol a Greenpeace...

Miért lovagol a Greenpeace olyan ezerszer lerágott csonton, mint a vörösiszap tározó?

Figyelt kérdés
És ezen kívül számtalan más elcsépelt kérdésen, amikor meg a Kossuth téri fákat kellett volna menteni, akkor halgattak mint a széklet a fűben.

2013. jún. 10. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Azért egy esetleges vörösiszapkatasztrófa a Dunán és pár fa nem éppen egy nagyságrendi kérdés. Amúgy szerintem nem lerágott csont a téma, lerágott csont akkor lenne, ha semmi probléma nem volna körülötte, ők arra hívták fel a figyelmet, hogy de van.
2013. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen? Én nem hallottam, hogy ez megint téma. Hol rágódnak rajta?
2013. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Az árvízzel kapcsolatban került elő, hogy maga a vörösiszap tározó gátja egyben a Dunát fogja meg a másik oldalról, meg hogy többszöröse a talajban bizonyos mérgek koncentrációja a megengedettnél.
2013. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Ööö, én itt élek a tározótól nem túl messze. Vizsgám lesz csütörtökön, de egyetlen napot beáldoztam homokzsákot töltésre, mert többet nem tudtam.

Itt lakok a Duna vízszintje alatt (normál esetben nem, de most az utcánk fölött volt a gát koronája), öt perc sétára a Dunától. Normál esetben kijárunk oda sörözni, meg szolonnát sütni, most meg a síneket nyaldosta a víz. Máskor lefelé nézel a vonatablakból a Dunára, elég lefelé.

Az öcsém iskolájában felpakolták a földszinten a székeket, kaptunk papírt, hogy mik a teendők kitelepítés esetén és ezzel nem voltunk egyedül. Szerencsére nem került rá sor.


FELHÁBORÍTÓNAK tartom, hogy a mocskos senkiházi ZöldBéke ilyenkor is csak a hisztériakeltéssel tud foglalkozni, nem elég, hogy mi, jópár ezren itt a Duna mellett, minden este úgy feküdtünk le, hogy reggelre úszunk-e, vagy nem?

Nekik még ilyenkor is a rohadt hisztit kell kelteni, tudjátok mekkorák azok a gátak? Én már jártam ott (nem most, a tetőzésénél), azokra b*szki FELFELÉ kell gyalogolni, mert vagy 5-6 méterrel magasabb, mint a normál gát-ami ugye most megfogta a Dunát, igaz homokzsákozva.

Világosan megmondták mérnökök, tudósok, hogy agyagréteg van a vörösiszap alatt, ami vízzáró.

+(csak ezt b*szik a grínpísz elmondani), ez nem olyan vörösiszap, mint ami Kolontáron vagy Devecseren kiömlött, ez meg van szilárdulva, mivel a füzitői timföldgyár kábé a rendszerváltás óta nem üzemel (valamikor akkortájt zárták be).

Kettő asszem már rekultiválva van, a harmadik még nincs, de az nem vöröiszap, hanem vörös por. Az egyik haverom végigment rajta quaddal, ennyire vörös"iszap".

És a hócipőm tele van azzal, hogy a mocskos zöldébékének a bölcsész "szakértői", mérnököket, MTA-tagokat, professzorokat osztanak le, hisztit mindig keltenek, megoldást meg sose kínálnak.

Most mit mondtak, mit kéne csinálni a tározóval? Semmit.

Kérdéseket tettek fel, hisztérikus hangulatkeltésre kiválóan alkalmas kérdéseket, mert annyi tekintet nincs bennük az itt élők felé, hogy ilyenkor nem zongoráznak tovább a párezer (millió?) Duna-menti ember idegein, sőt ez jó alkalom ezeknek, hogy reklámozzák magukat.



NEKIK IGAZUK VAN:

"Közleményben hívta az árvíz ellen védekezni a Greenpeace képviselőit a Tatai Környezetvédelmi Zrt. Mint írják, Magyarország jelentős részét ma soha nem látott árvíz fenyegeti. Még az egymással élesen szembenálló politikai erők is békét kötöttek, és vállvetve küzdenek azért, hogy emberéletben, anyagi javakban ne essen kár. A Tatai Környezetvédelmi Zrt. munkatársai az egyik legveszélyeztetettebb helyen, Komárom térségében vesznek részt a mentési munkálatokban.


"A Greenpeace ezt a helyzetet kihasználva kezdett újabb nemtelen támadásba és pánikkeltésbe. A Greenpeace képviselői korábban azt állították, a tározók gátjai nem elég erősek. Mára be kellett látniuk, hogy ezt a gátrendszert felkészítették még egy ilyen hatalmas áradás kivédésre is. Ezért, a már többször megcáfolt rágalmakkal próbálkoznak ismét. Ám a makacs tények megint azt igazolják, hogy a Greenpeace nem tesz mást, mint vészhelyzet idején pánikot kelt. A vörösiszap tározók jól szigeteltek, semmit sem engednek át. Semmiféle mérgező anyag nem kerülhet ki innen. Az itt tárolt vörösiszap megszilárdult, maga is vízzáró réteget képez, ráadásul az egész egy hatalmas természetes vízzáró agyaglencse rétegen ül.

Orbán Viktor, miniszterelnök árvízi sajtótájékoztatóján megemlítette, hogy az almásfüzitői vörösiszap-tározókat nem veszélyezteti az árvíz, a gátak szilárdsága megfelelő, nem várható, hogy az árvíz szennyeződést mosson be a Dunába. Kijelentését az illetékes szakhatóságoktól kapott jelentésre alapozta." - írták.


Hozzátették: a vészhelyzet idején a Tatai Környezetvédelmi Zrt. munkatársai nem kívánnak a Greenpeace igaztalan és sokszor megcáfolt vádjaival foglalkozni, hanem inkább az árvíz elleni védekezésben vesznek részt a térségben, valamint a szakhatóságokkal együtt folyamatosan ellenőrzik a gátak állapotát. "A veszélyhelyzet elmúltával természetesen ismét részletesen elmagyarázzák a GP aktivistáinak, mit miért tesznek (Mindez olvasható az almasfuzito.tkv.hu honlapon is.). Ám most inkább a GP vezetőit is várják a homokzsákoknál, a környező települések árvízvédelmi gátjainak tetején." - zárta kommünikéjét a cég."


I Hate Greenpeace

2013. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A "pár fáról" csak annyit kedves válaszoló, hogy szám szerint 176 db belvárosi fa volt, amíg ki nem vágták egy meglehetősen megkérdőjelezhető presztizs-beruházás miatt. A környezetvédelmi államtitkár "úr" a Nagymező utcában pár évvel ezelőtt 12 fa kivágása miatt odaláncolta magát az egyikhez. Dehát mára ezt már elfelejtette. Ja, hogy akkor nem ők voltak hatalmon ? Szerintem a fáknak nincs pártkötődésük.
2013. jún. 10. 14:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A Greenpeace-t egyesek terrorszervezetnek tartják, mindenesetre a félelemkeltés stimmel. Teljesen aránytalan, környezettudatos szemmel nézve logikátlan, hogy mi ellen lépnek fel tűzzel-vassal, és miről hallgatnak (ld. atomerőművek vs. hőerőművek).


Nem szabad komolyan venni őket. Nem ők a környezetvédelem etalonja.

2013. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na várjál ezzel. Orbán kolontár Viktor annyira szeretne választókat szerezni, lehet kitalálja, hogy a fák is kapnak szavazati jogot. Szégyen amit művelnek.


A környezetvédőkre visszatérve:

Én sem láttam még hülyébb embert mint néhány környezetvédő. Csak egy sztori: Én siklóernyőzöm, a Pilis tájvédelmi körzet, autóval nem szabad felmenni, onnan akartunk repülni. Felsétáltunk a Pilis lábától, gyenge 1 órás séta 15 kilós felszereléssel. Felértünk, kipakoltunk, erre nagy hangzavarra lettünk figyelmesek. Egy terepjáró éppen kapart felfelé a starthely felé, ahogy felért, kiugrott a környezetvédő, hogy itt tilos repülni. Kérdezzük miért? Mert letapossák a magyar husáng nevű növényt. Köv. kérdés: És ha turisták lennénk, feljöhetnénk ide sétálni? Válasz igen. Köv. kérdés: De turistaként felfelé és lefelé is letapossuk a husángot, siklóernyősként csak felfelé. Válasz: Ne vitatkozzon, tilos repülni. Dehát repülés közben nem taposunk, most menjünk le gyalog és tapossunk lefelé is. Válasz: igen.


Visszatérve az árvízre: A majom környezetvédők és a nyilván lefizetett politikusok megakadályozták a Bős-Nagymaros vízlépcső megépítését. Ennek egyik feladata árvízvédelem is lett volna, az ezt megakadályozó "zöldek" nyilván most nem állják a védekezés költségét, és nem segítenek zsákot tölteni. Akkoriban igen jelentős anyagi és erkölcsi hátrányba került Magyarország a leállított építkezés miatt, amit szintén nem a környezetvédők fizettek.

2013. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A Greenpeace-nek vannak azért jó cselekedetei is, bár nagyítóval kell keresni. Pl. Japán pofátlanuk vadássza a bálnákat az Antarktiszi vizeken, minden általuk is elfogadott nemzetközi egyezmény és tiltakozás ellenére. Na azt pl. jó, hogy próbálják megakadályozni, ezzel egyetértek.
2013. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

#7:

Főleg, hogy a szlovák oldal megépült és az ehhez tartozó gátrendszer is, tehát azóta árvízkor ami oda ment volna, most az is itt keres magának árterületet. Nem is beszélve a megkezdett építkezés miatt kivágott sokezer dunaparti fáról, ami remek talajvíz-elszívó volt, természetesen a leállítás után egy gramm újraültetés nem volt.

A félbehagyott építkezésbe beleölt pénzből meg a szükséges dunai árvíz-védekezés kialakításának jó része kijött volna.

Hülye, hülyébb, leghülyébb....


Szóval a leállító okosok

2013. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
100%
...a leállító okosok az egész vízerőműre szánt komplett pénzt a leállítás után mindjárt tolhatták volna bele a gátépítésbe és a zöldek kezébe kellett volna nyomni a lapátot, ezt akartad, dolgozz.
2013. jún. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!