Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Határozza meg, hol kell...

Határozza meg, hol kell alátámasztani a súlytalanna k tekinthet ő 3,2 m hosszú mérleghintát, hogy a két végén elhelyezked ő 15 kg és 27 kg tömegek egyensúlyban legyenek?

Figyelt kérdés

Mikor kell a K-t belevinni?

Ugye bár így kell megoldani, hogy...

l=3,2 m l=k1+k2

m1=15kg

m2=27kg

M=0 kg ???


k1=3,2-k2


K=1,6-k2


k2=?


m1*g*k1+M*g*K=m2*g*k2


15*10*(3,2-k2)+0*10*(3,2-k2)=27*10*k2


az a kérdésem h ez a képlet jó-e.. mert ha az M-et nem tekintjük akkor fellehetne irni igyis és 2különböző eredménytkapunk

15*10*(3,2-k2)=27*10*k2



2013. jún. 2. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapból a g-vel lehet egyszerűsíteni, az csak arra jó, h elb*szd a számítást. Nem néztem a számítás menetet, de lehet látni, h nagyjából 2/3-ad, 1/3-ad részben lesz a támasz, a súlyarányból kiindulva. Ez olyan, mint amikor a kanalad megtartod egy ujjal, ott is bele kell gondolni, h a súlyeloszlásban. Ha oda jön ki ahova mondtam, akkor jó. Többet nem segíthetek a háziban.
2013. jún. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

megtudom csinálni a házit, csak elméleti kérdésem lenne, hogy ha a mérleg hinta súlytalan akkor az M=0kg-al?..


Mert eddig csak olyan feladtokkal találkoztam, amin az m megvolt adva...

2013. jún. 3. 14:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem igen. Tehát nem kell megoszló erőt rajta feltételezni, ha nem súlytalan, akkor pedig van rajta egy megoszló. Én legalábbis így csinálnám. Nem sok különbség van a kettő között.
2013. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!