Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Történelemben segítene valaki?

Történelemben segítene valaki?

Figyelt kérdés
Európa forradalmi mozgalmai 1848-1849-ben. Ezt a leckét sehol sem kapom meg, könyvem pedig nincsen.. El tudná nekem magyarázni miről lenne szó, nagyon hálás lennék.

2013. máj. 5. 12:48
 1/2 anonim válasza:
1848-ban sok foradalom tört ki Európába, a legtöbb forradalom célja az volt, hogy eltörölje a feudalizmust és az alkotmányos kormányzás megteremtése, kivéve a németeknél és az olaszoknál, mert ők az egységes államot szereték volna teremteni. Ez az időszakot a népek tavaszának nevezük. Február 23-án Párizsba tört ki foradalom. A Habsburg Birodalom ellen elsőként Prága népe mozdult meg március 11-én. Két nap múlva, március13-án tört ki a bécsi forradalom. A bécsi forradalmat napokon belül újabb forradalmak törtek ki: Pesten (március 15.), majd az olasz nagyvárosokba: Milánóba(március 18), Velencébe(március 22.) A Hambsburg uralkodó nem tudod mit kezdenki a forrdalamakkal s, hogy a birodalmatmegmentse a birodalamt engedet a követeléseknek és eltörölte a feudalizmust..Valamint ebbe az időszakba még forradalom tört ki: Rómába, Frankfurtba, Palermoba, Drezdába,. Ezek közül a magyar forradalom tartott a legtovább. Remélem segítettem.:D
2013. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bocsi az egyik mondatba 2-szer írtam a birodalmat.
2013. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!