Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matek feladat (? )

Matek feladat (? )

Figyelt kérdés

Szóval ez a feladat:

Egy háromszög két csúcspontja A(1;-1),B(5;1).

a,Mekkora lehet a háromszög maximális területe,ha a köré írható körének sugara 3 egység?


A háromszög egyik odalát tudjuk és van egy képlet a területre:t=(a*b*c)/4R,ahol R=3 és c=2*gyök5(AB távolsága)

Gondolom ebből kellene egy függvényt készíteni és meghatározni a maximumát,de nem tudom hogy írjak fel összefüggést a és b között

Annyit tudtam,hogy meghatároztam a kör két lehetséges középpontját(bár lehet hogy nincs rá szükség).


2013. máj. 1. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A C pont helye a kőrőn mozog, kell az egyenlete.

A háromszőg kőré egy téglalapot kellene rajzolni.

Ennek a területe: (B1-C1)*(C2-A2)

behelyettesítve: (5-x)*(y+1) ... itt az x és y a kőr egyenletéből jőn.

A téglalap területéből le kell vonni 3 db derékszőgű háromszőg területét, hogy a feladat beli területet kapjuk.

például az A C pontoknál levő terűlete: (y+1)*(1-x)/2 de figyelni kell hogy ne menjen negatívba az oldal mérőszáma.

2013. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen szinten kell megoldani a feladatot, de szerintem nem kéne túlbonyolítani.


Miután kiszámoltad az a = AB a távolságot, rajzolj egy 3 egység sugarú kört, húzd meg az 'a' hosszúságú húrt, majd jelölj ki egy C pontot a körön (a hosszabbik köríven). A C pontot az alap végpontjaival összekötve előáll a háromszög. Legyen az alap és a C pont távolsága: m.

Ekkor a háromszög területe

T = a*m/2

Azonnal látható, hogy akkor lesz a legnagyobb a háromszög területe, ha a magassága maximális (az alap állandó).

A magasság akkor lesz maximális, ha a C pont az alaphoz tartozó magasságvonal és a kör metszéspontjában van, vagyis egyenlő szárú a háromszög.

A magasságvonal merőleges az alapra és átmegy a kör középpontján, így az alap feléből és a sugárból kiszámolható a kör középpontjának és az alapnak a távolsága. Ehhez hozzáadva a kör sugarát, megvan a legnagyobb magasság, és így már számítható a maximális terület is.


A példa adataival

az alap hossza

a = 2*√5

a legnagyobb magasság

m = 5

így a maximális terület

T = 5√5

======


DeeDee

*******

2013. máj. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. máj. 2. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!