Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik tudományághoz lehet a...

Melyik tudományághoz lehet a legkönnyebben hozzáadni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 20:26
 1/8 anonim válasza:
70%
A filozófiát ajánlanám. Nagyon szerteágazó tudományág, nagyon mélyen ellehet benne merülni és sok esetben te is tudsz saját véleményt, saját gondolatokat hozzáadni, persze szigorúan tudományos és precíz megközelítésekkel.
2013. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Viszont elfelejtettem leírni, hogy én elsősorban a matematika, és a természettudományok körében érdeklődöm.
2013. ápr. 21. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Én biológusnak tanulok, és igyekszem figyelemmel követni a biológus világ történéseit. Én úgy vettem észre, a genetika és a mikrobiológia még rengeteg kiaknázatlan lehetőséget rejt magában. A másik oldalon, szupraindividuális biológia szintjén pedig elég nagy a kavar az ökológia terén, jó lenne már valaki igazán hozzáértő, aki kicsit rendbekapná az egész tudományágat, illetve a természetvédelem a maga hivatalosan csak pár évtizedes múltjával is még nagy jövő elé nézhet még. Már ha lesznek, akik dolgoznak ezért a jövőért.
2013. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem pontosan mit értesz az alatt hogy hozzáadni, de ha arra gondolsz amire az utolsó kommentelő írt, akkor azt tudom mondani, hogy a fizika is ilyen, nagyon sok látszólag eltérő területre rá lehet vetíteni a modelljeit.


Én fizikusnak tanulok, ezen belül gazdaságfizikus leszek. Ez egy eléggé kiaknázatlan terület, nagyon kevesen foglalkoznak vele, pár 10 éves tudományág. És meglepően jól működik, keresetileg pedig jócskán kiemelkedő a többi közül.

2013. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kémikus hallgató vagyok. Számtalan olyan terület van ahol lehetne újat hozzátenni. Csak nehány példa: Homogén katalízis, zöldkémia, új analitikai módszerek fejlesztése és kutatása, hatékonyabb szintézis módszerek fejlesztése, katalizátorok fejlesztése pl. elméleti kémiai alapokon, polimerkémiai kutatások stbstb. Ezek már önmagunban nagyon tág témakörök, és ezeken belül is hihetetlenül sok probléma vár megoldásra.
2013. ápr. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Makoscsiga ***** válasza:
Véleményem szerint, könnyen, egyik tudományterülethez sem lehet hozzáadni. Mindenhol vannak lukak, amik betömése nagy jelentősséggel bírna, de azok nagyon nehezen kutatható területek, amik hatalmas intelektuális és/vagy pénzügyi áldozatot követelnek. Sajnos még a legkisebb eredményekért is kőkeményen meg kell szenvedni. A témavezetőm mondogatja: "Ha könnyű lenne, már megcsinálták volna."
2013. ápr. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre álljon itt Einstein egyik híres mondása:

"I have little patience with scientists who take a board of wood, look for its thinnest part and drill a great number of holes where drilling is easy."


Vagyis: "Nem sok türelmem van azokhoz a tudósokhoz, akik fognak egy deszkát, megkeresik a legvékonyabb részét és fúrnak rajta egy csomó lyukat ott, ahol könnyen tudnak fúrni."


A tudomány azoktól a részektől szép, ahol nehéz előrejutni, és igazából egyikhez sem könnyű érdemben hozzátenni valamit.

2013. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én matematikával foglalkozom, ugyebár ez a legősibb tudományág (ha egyálalán annak lehet nevezni, lsd. Milleniumi problémák). És mint ilyen, nagyon sok dolgot letettek már az asztalra belőle, de így is vannak nyitott kérdések. Ha jól emlékszem, Lovász László mondta egy riportban, hogy nem lehet úgy gondolkodni, hogy már mindent felfedeztek, hogy már be van bizonyítva minden, ami bizonyítható, hinni kell, hogy tudunk "hozzáadni", ez a siker kulcsa. Én személy szerint alkalmazott matematikával foglalkozom, itt nem azon van a hangsúly, hogy új dolgokat fedezz fel, hanem hogy a meglévőeket át tudd ültetni, fel tudd használni a gyakorlatban, és az egyes eredményeket kiértékelni tudd (anomáliák). Csak akkor javaslom, hogy elméleti matematikusi pályára menj, ha tehetséges, kreatív és szorgalmas vagy, alkalmazottira ha tehetséges és kreatív, tanárira, ha szorgalmas.


Ui.: az utolsó mondat talán poén :)

2013. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!